Živá voda - Kateřina Chovancová a Karolína Tvardíková (ŽV-K2)

23. května 2018, Kateřina Chovancová a Karolína Tvardíková

Jednoho dne mladík Fred jako obvykle seděl na gauči ve svém bytě a pozoroval svůj oblíbený pořad v televizi. Najednou ho napadlo, co kdyby odcestoval někam daleko? Přítelkyni nemá, ani děti ne, tak komu by chyběl? Řekl si, že si sbalí všechny věci a až na letišti se rozhodne, kam odletí.

Stoupl si před silnici a snažil se stopnout ňáké auto, které by ho zavezlo k letišti. Asi po půl hodině, kdy už to vzdával, mu konečně někdo zastavil. Byl to manželský pár se dvěma dětmi. „Zda chlape, kam to bude?“ zeptal se Freda muž, který řídil auto. Fred řekl, že by rád na letiště. „To je ale náhodička,“ řekl muž jménem Bob. „My tam zrovna jedeme!“ Fred se usmál a sedl si do auta na zadní sedadlo. Celou cestu si povídali s Bobem o fotbale.

Když konečně dojeli na letiště, popřáli si šťastný let. Fred si sedl před tabuli s odletovými časy a vybíral, kam by letěl. Bylo tam plno zajímavých míst, např.: Ibiza, Brazílie, Japonsko, ale nic z toho si nemohl dovolit. Až narazil na Egypt, který by l za dobrou cenu a odlet byl až za 2 hodiny. Řekl si: „Výborně!“ Usmál se a šel k pokladně. Asi po hodině vyřizování letu si konečně mohl jít sednout do letadla. Sice si uvědomil, že mu nezbyly žádné peníze, ale sežene si tam práci.

Let měl trvat zhruba 3 hodiny, jenže po hodině letu nebylo něco v pořádku. Letadlo se začalo třepat a cestující začali panikařit. Z reproduktoru se ozval hlas: „Všichni cestující jsou povinni si zapnout bezpečnostní pásy.“ Fred zavřel oči a najednou se probral v písku u oceánu. Zjistil, že letadlo ztroskotalo. Začal se kolem sebe rozhlížet a viděl jen zbytky letadla. Pomyslel si, že všichni lidé utonuli v oceánu. Najednou však uslyšel hlas: „Vodu, vodu.“ Uviděl mladou ženu, která žádala o pomoc.

Najednou jako zázrakem začal z písku stříkat pramen vody. Fred si naplnil dlaně a vodu ženě přinesl. Po 2 dnech pramen přestal stříkat. Ve stejnou dobu se objevilo letadlo, které je dopravilo domů. Od té doby spolu žijí v lásce a vzpomínají na pramen živé vody, který jim zachránil život.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.