Život babičky v mládí - Kristýna Princzová (GP-K4)

5. prosince 2021, Kristýna Princzová

Mým dnešním úkolem je napsat vyprávění o tom, jak žili naši prarodiče. Je u nás na návštěvě moje babička, tak jsem se ji zeptala, jak to dříve bylo a jak ona prožila mládí. Hodně mi toho povyprávěla a já sem něco z toho napíšu.

Moje babička Hana se narodila v Prostějově. Když byla malá, tak nebyly takové vymoženosti jako teď. Místo toho si chodili hrát ven. Hráli třeba kuličky, hry s míčem, anebo jezdili po venku s kočárky a s panenkami. Po škole babička šla na tříletý zemědělský obor Průmyslový krmivář. Na této škole ve Starém Městě Uherského Hradiště byla na internátu s kamarádkami. Tam s nimi pravidelně chodila na čaj o páté.

Po vyučení babička musela hned nastoupit do práce jako všichni ostatní. Když nastoupila do práce, potkala svého budoucího muže, který byl paragánem v Prostějově v kasárnách.

Už to byla velká náhoda, že byli oba na stejném místě ve stejný čas. Tahle náhoda zásadně vše změnila. Díky tomu je tu na světě moje maminka, a nakonec i já tu jsem, žákyně deváté třídy. Nebýt této obrovské náhody, tak je tady možná místo mě někdo jiný a ne já.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.