Myšky

Myšky
30. března 2017, Eliška Charvátová

Byl jednou jeden dům a v tom domě žily myšky. Myší kluci. V tom domě žila také rodina Kudrnových: táta Pavel, máma Klára a dcery Verča a Katka. Maminka a tatínek nevěděli o myších klucích vůbec nic. Ale za to Katka s Verčou jim daly i jména, byly to jen mláďata: Péťa, Váša a Míša. Verča s Katkou jim každou noc, když rodiče spali, nosily zbytky jídla co jim zůstaly. Ráno nenápadně si vzaly zpátky talíře od zbytků jídla. Péťa, Váša a Míša jsou hodně moc na Katku a Verču hodní. Ani jednou je nekousli. Myšky i holky, tedy to jsou myšáci, se mají spolu dobře.

Jednou chtěli tatínek s maminkou do kina na nějakou komedii, a ta že prý není pro děti. Holkám bylo sice už 10 roků, ale nechtěly být nevychovanci. A tak zůstaly a ještě mamce a tatínkovi řekly, že by je to stejně nebavilo. A Katka s Verčou k tomu ještě přece nějaký ten důvod proč nejely, měly: Chtěly si hrát s myšáky. Ty už čekali u své myší díry. Maminka a tatínek věděli jen o myší díře, ale že by tam žily myši, se jim mohlo jen zdát. Myslíte si, že jednou na to přijdou, že tam myši žijí doopravdy?

Ale teď zpět za Katkou a Verčou. Ty už tam skotačily kotrmelce, hrály různé hry pro myši a lidi. Potom holky pustily televizi a už tam běhali PIDI LIDI. Tenhle film holky viděly nejmíň stokrát a pamatují si ho do posledního slovíčka. Když skončil, šly se najíst a pak lehnout. Odpočívaly a ještě si potom něco zahrály, a tak to šlo pořád do kola. Když jsi vymyslily novou hru, tak uslyšely zabouchnutí dveří u auta. Holky se koukly z okna ven a co viděly? No co přeci? Jak přijela maminka a tatínek z kina. Holky rychle běžely schovat myšky zpátky do díry. Holky ještě uklidily všechen nepořádek a šly si lehnout a dělaly, že odpočívají.

Byl už večer a tak šli všichni spát. No, skoro všichni: Holky šly dát (jako každý večer) zbytky jídla do myší díry. Tak uběhla celá neděle. Ráno šly holky rychle vybrat prázdné talíře, pak už jen pospíchaly do školy. A tatínek s maminkou se o Péťovi, Vášovi a Míšovi nikdy nedozvěděli. 

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.