Babička a děda - Jakub Kořínek (GP-K2)

5. prosince 2021, Jakub Kořínek

Babička

Do školy chodila ráda, těšila se na kamarádky. Do školy se tehdy chodilo i v sobotu, takže bylo 6 pracovních dnů v týdnu. Ve škole se psalo perem naplněným inkoustem, takže se mohlo někdy stát, že byla v sešitě velká kaňka. A k tomu se používal piják, který tu kaňku vysál. Babička chodila do pionýrů, kde nacvičovala různé scénky, tanečky a hry. Každé léto taky ráda jezdila do pionýrského tábora do Kunčic pod Ondřejníkem. Zažila tam hodně legrace a moc se toho naučila.

Děda

Děda vždy říká, že do školy chodil rád hlavně kvůli kamarádům. Byli dobrá parta. Chodil taky do náboženství, kde se připravoval na svaté přijímání. Každou neděli se chodilo do kostela a občas na zpověď k panu faráři. Taky v neděli chodil do pionýrského domů do kroužku leteckého modelářství. Tam vyráběli modely letadel. Jako pionýr ve škole při slavnostních příležitostech dělal školního trubadúra. Měl trubku, na kterou doma trénoval. Děda byl i na vojně a sloužil jako spojař třídy M. Musel umět zajistit spojení rádiové mezi vojenskými jednotkami ve světě. Po vojně poznal babičku, vzali se a mají se rádi doteď.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.