Děda Standa, s tím je sranda - Jakub Křimský - (RH-K2)

4. prosince 2023, Jakub Křimský

Když jsem pátral ve své hlavě, kdy se nejvíce nasměju, hned se mi vybavil děda Standa a naše společné chvíle na chalupě. Pravidelně trávím část letních prázdnin na naší chalupě v Beskydech, kde bývá i má babi s dědou, kteří mě mají na starosti. Babička se převážně stará o naše žaludky, aby nebyly prázdné. To děda, pokud nejede na vyjížďku na své čtyřkolce, většinu dne tráví ve svém pokoji a tvrdí, že tam chodí přemýšlet. Babičce se to moc nelíbí a říká, že by ji mohl více pomáhat. Mě to však vůbec nevadí. Naopak!

Na večer, když totiž schází ze svého pokoje, přináší nejen dobrou náladu, ale většinou i nějaký skvělý nápad na naši společnou večerní zábavu. Děda dokáže z obyčejné hry jako je Člověče, nezlob se! vymyslet hru úplně novou. Vymýšlí nová pravidla, porušuje ta stará, a tak při hře vzniká spoustu srandovních situací. Stůl na verandě umí během chvilky proměnit na pingpongový, překážkovou dráhu či jako hřiště pro stolní fotbálek. Ten se hraje pochopitelně s věcmi, které se nacházejí v blízkosti či přímo na stole. Jako pálka může dost dobře posloužit babiččina rozečtená kniha. Když míčky začnou létat po celé terase, začíná být opravdu veselo. A to hlavně, když se ve dveřích objeví babička.

Vzpomínám si, když jsme jednou našli pytlík plný konfet a přemýšleli jsme, jak bychom je mohli využít. Bylo horko a v obývacím pokoji jsme měli puštěný ventilátor. No a nápad byl na světě! Jak to dopadlo, asi tušíte. Ano, konfety byly úplně všude!

Rád si vybavuji i chvíle, kdy jsem byl ještě malý a v pokoji zůstala po malování malířská páska. Děda ji vzal a celého mě tou páskou oblepil. Protože jsem byl ještě malý, měl jsem z toho ohromnou radost a od té doby jsem vždy po rodičích chtěl tuto pásku koupit, aby mě do ní mohl děda zase omotat.

S dědou Standou není jen legrace. Od dědy se vždy dozvím odpovědi na všechny mé otázky, umí vyrobit všelijaké zlepšováky, umí všechno opravit, zkrátka si ví se vším rady. Mám ho moc rád a jednou bych chtěl být dědečkem jako on. 

V případě, že bych se v této soutěži umístil, tak bych svou výhru rád věnoval právě dědečkovi.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.