Dědeček - Filip Švehla (GP-K1)

5. prosince 2021, Filip Švehla

Můj dědeček prožil dětství na vesnici v padesátých a šedesátých letech. Když jsem byl u prarodičů na návštěvě, dědeček začal vzpomínat a já žasl nad tím, jak moc se jeho dětství liší od mého. Do školy chodil pěšky 3 km, já mám školu za domem. Také povinnosti měl jiné - chodil pást krávy Květuli a Malinu, kosil trávu, pomáhal u mlátičky obilí, staral se o husy, králíky a slepice. A to já nemusím.

Ve škole seděl dědeček v dřevěných lavicích, psal perem s násadkou a máčel si ho do kalamáře s inkoustem. Ve volném čase chodil na procházky se psem, hrál s kluky fotbal, šipky a kuličky. Na podzim pouštěl draka a na poli pekl brambory. Taky se zajímal o kosmonautiku. V té době byla na oběžnou dráhu vypuštěna družice Sputnik se psem Lajkou. A to bylo něco!

Dětství mé a mého dědečka bylo v něčem úplně jiné, ale v něčem hodně podobné. Co ale máme společné je to, že na něj budeme oba rádi vzpomínat.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.