Dětství mojí babičky - Nikola Benová (GP-K2)

5. prosince 2021, Nikola Benová

Když byla moje babička malá a nastupovala do první třídy, bydlela v Radvanicích se svým bratrem a rodiči. Její bratr se jmenuje Jiří a je o 3 roky mladší než babička. Bydlela tam do druhé třídy, potom se odstěhovala do Poruby, kde byla od 3. třídy do 8. třídy. Hrála si s panenkami, které oblékala do oblečků a svetříků, které pletla její maminka. Když bydlela v Radvanicích, měla kamarádku Aničku. Její rodiče vlastnili statek, kde si babička a její kamarádka Anička hrály, zalévaly květiny a různě zahradničily. Také byla na statku zvířátka, např. koně, krávy, králíci, husy a další. V Porubě měla kamarádku Věru. Bavily se tím, že vozily bratříčka v kočárku. Babička milovala sporty, např. brusle, vybíjená, jezdění na kole, guma, panák. Také si hráli na dvoře. Měla i koníčky, třeba hraní na klavír, četba, soubor (sbor a zpěv) a pionýr (různé kroužky). Ale také měla i domácí povinnosti, třeba nákup, nádobí, čištění bot, vynášení smetí a bratr vysával. Škola ji náramně bavila a měla dobré známky. Taky si našla více kamarádek, s kterými chodila do kroužku tělesné výchovy mimo školu. Nazývali to Sokol. Neměla družinu. Místo toho chodila jednou za čas do kina za 3 Kč.

Upřímně jsem strašně ráda za to, že ji mám, protože mě učí háčkovat a taky vyšívat obrázek. Bez ní bych to asi sama nezvládla. Skákání gumy znám a hraju ji s rodinou dodnes. Babičce se líbí, že v této době můžete třeba někomu zavolat nebo napsat. V její době musela jen posílat dopisy nebo se bavit jenom ve škole.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.