Kamarádství - René Gilar - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, René Gilar

Pravé kamarádství znamená, že pravý kamarád mě nikdy v nouzi nezradí a neuteče, když ho opravdu potřebuji. Už i já jsem ve svém krátkém životě poznal, co je to kamarádství.

Jednoho jarního dne jsem odpoledne šel ze školy na autobus. Nezapnul jsem si kapsu u bundy, a tak se lehce stalo, že mi klíče vypadly z kapsy na trávník. Když jsem na zastávce čekal na příjezd autobusu, zjistil jsem, že má kapsa je prázdná. Na zastávce byl se mnou můj spolužák Vašek.

Zrovna, když přijížděl autobus, řekl jsem mu: „Nemůžu jet s tebou, protože jsem někde vytratil klíče od domu.“ K mému velkému překvapení Vašek nenastoupil do autobusu a neodjel, přestože další autobus jel až za hodinu. Zeptal jsem se ho: „Proč jsi neodjel, Vašku?“ Odpověděl mi: „Vždyť jsi můj kamarád, tak ti přece musím pomoct hledat. A přece dvoje oči více vidí.“ Skutečně jsme spolu ty klíče asi za dvacet minut našli.

Se zasutými klíči v mé kapse jsme se vrátili na zastávku, a aby nám čas rychleji uběhl, povídali jsme si a ukazovali si videa v mobilu. Pak jsme oba společně nastoupili do autobusu a jeli domů.

I já jsem se zachoval jako kamarád a jindy jsem Vaškovi dal peníze na autobus, když si doma zapomněl peněženku s ODISkou, ale to už je jiný příběh a víc o něm mohu napsat třeba příště.

Na závěr chci jen říct, že kamarádi jsou lidé, kteří nám v životě pomáhají, aniž by čekali, že se jim to někdy vrátí. Když je člověku v životě úzko, tak ho kamarádi podrží a na světě je hned líp.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.