Hledání vody s Emilem - Vojtěch Rašťák (ŽV-K2)

23. května 2018, Vojtěch Rašťák

Byl jednou jeden Emil, který se vůbec nemyl. A ten Emil se rozhodl, že se jednou umyje. Tak šel do sprchy, otočil kohoutkem a voda netekla. Emil zavolal do vodárny a ptal se, proč mu neteče voda. Ve vodárně mu řekli, že voda vyschla a lidstvo do pár dnů zemře. Emil se lekl, položil telefon a řekl: „Já najdu vodu, i kdybych za to měl dát život.“ Emil se sbalil, vzal si s sebou jídlo, poslední litry vody, oblečení a šel. Šel všude - do Ameriky, do Indonésie, do Afriky, prostě obešel celý svět, ale vodu nemohl najít.

Jednoho dne Emila napadlo: zkusím kopat, třeba v zemi najdu nějakou vodu. Emil kopal, kopal a kopal, až najednou našel! Emil se rychle vyhrabal z díry, šel do nejbližší vodárny a řekl: „Našel jsem vodu, vezměte trubky a čerpadla a pojďte za mnou.“ Pánové z vodárny šli za Emilem. Došli k vodě, do vody dali čerpadlo a natáhli trubky a lidstvo díky Emilovi mělo vodu.

A Emil, ten se šel konečně vysprchovat a zjistil, že to není tak špatné. Takže z Emila, který se vůbec nemyl, se stal Emil, který se myl. A lidi se poučili a plýtvali vodou mnohem míň a ta voda jim vydržela další miliardu let.

A co bylo dál? To nikdo neví.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.