Kamarádství nezná hranic - Amálie Luzarová - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, Amálie Luzarová

Co pro mě znamená kamarádství? Znamená pro mě moc. Každý chce mít přece nějakého kamaráda. Je to člověk, kterému se můžeš svěřit a který ti bude pomáhat v těžkých situacích. Bude to ten, s kým zažiješ veselé i smutné chvilky a zážitky, na které nikdy nezapomeneš.

Musím se přiznat, a nebudu jediná, bez kamaráda bych byla ztracená. Povím Vám, jak to třeba chodí u nás v penguinech. Penguin’s ski club Ostrava je lyžařský a cyklistický oddíl, do kterého chodím už sedm let. V oddíle máme děti všech věkových kategorií, od tří letých prcků až po šestnácti leté teenagery. Všichni spolu musíme vycházet. Jezdíme na soustředění, kde nejen trénujeme, ale hrajeme i hry, při kterých si musíme pomáhat a fungovat jako tým. Trenéři nás nechávají, ať se sami seznamujeme a řešíme si problémy sami mezi sebou. Pomáháme si všichni navzájem, nejen trenérům, ale i malým dětem. Vysvětlujeme jim, jak mají něco udělat, tlačíme je na kole do kopce, pomáháme jim s obouváním lyžáků a někdy jim pomůžeme se obléct.

Za těch sedm let jsem si v oddíle našla hodně kamarádek. První jsem se seznámila se Sofí. Sofí je o dva roky mladší, a tak jsem její vzor. Díky mně se toho dozvídá více o životě. Někdy jí pomůžu i s úkoly a rozhodnutími. Na oplátku mi Sofí vysvětluje pro mě neznámá slova a plete mi copy. Jsem jí strašně vděčná, že mě naučila hvězdu a most ze stoje. Z Penguinů to je moje nejvěrnější kamarádka.

Dále mám Julču s Emou. Jsem za ně ráda. S nimi je taková legrace, ale když je třeba, jsme tu jedna pro druhou. Třeba když si Julča zlomila nohu, stejně s námi odjela na soustředění a my ji celou dobu tlačily na vozíku, nosily ji jídlo a pití a trenéři i dokonce vozili na vodním skútru, aby jí nebylo smutno. S holkama jsme si navzájem oporou. Když se trenéři nedívají, dojídáme po sobě jídlo, které druhá nemá ráda, abychom to měly všechny všechno snězené. Každý rok na soustředění natáčíme nějaký minifilm. U něho se zasmějeme a rok od roku zlepšujeme naše herecké výkony.

Naše kamarádství je bez hranic. Na nic si nehraje, není jen o zábavě, ale i o slzách. Myslím, že není důležité mít hodně kamarádů. Stačí pár, ale takových, na které se mohu spolehnout.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.