Svět vody - Jan Tesařík (ŽV-K3)

23. května 2018, Jan Tesařík

Byl jednou jeden potok, který se jmenoval Živý. Potok s živou vodou, byl kouzelný a mohl přenést do Světa vod tím, že se vleze do vody.

Jednoho dne k tomu potoku přišli na ryby malý kluk Honza s taťkou Jirkou. Vlezli do vody, aby se jim lépe rybařilo. Portál, který je přenese do Světa vod, se pod nimi propadl. Všude tolik živé vody, která hojí zranění. Na konci údolí uviděli nějaký zámek. „Bude v něm asi sídlit královna světa,“ myslel si Honza. A měl pravdu. Tak vyrazili na cestu k zámku. Doufám, že nám řekne, jak se dostat z tohoto světa. Ale koukám, že čím víc se blížíme  k zámku, tím více je tu „lidí z vody“.

Honzo, koukám, že jsme tu jedni z mála živých lidí. Narazili jsme na vesnici zdejších lidí. Zdejší divní lidé už jsou dávno po smrti. Poznali jsme to tak, že mají barvu vody, takže oživli. Když jsme se chtěli podívat do jejich domu, tak každý řekl, že ne. To bylo nějaké podezřelé.

Když jsme šli dál k zámku, dorazili jsme ke královně, která řekla, že jim dá kouzelný předmět, ale „Musíte pro mě něco udělat,“ řekla královna. „A co,“ zeptali se oba. „Musíte najít zlatou rybku, už dlouho ji hledám. Nachází se někde v potocích na zámecké zahradě. Honza si vzal na starost pravou část zahrady a Jirka levou. Asi tak po hodině a půl ji Jirka našel v potoce úplně na kraji zahrady.

„Dám vám šupinu ze zlaté rybky, kterou jste našli. Šupina vás přenese zpět ke kouzelnému Živému potoku.“ Oba se šupiny dotkli a hned byli zpátky u kouzelného potoka. Šli domů a ke kouzelnému Živému potoku už se nikdy nevrátili.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.