Kamarádství nezná hranic - Barbora Pisková - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, Barbora Pisková

Každý den jsem přemýšlela, jaký je rozdíl mezi přátelstvím a kamarádstvím. Má kamarádka se nudila, a tak jsem jí položila otázku. Jaký je rozdíl mezi kamarádem a přítelem? Lucka se na mě podívala a usmála. Řekla mi, že mi to vysvětlí. Začala mi povídat o kamarádství:

Kamarády můžeš vídávat často, ať už je to ve škole, nebo při společenských akcí. Takové, se kterými si povídáš, nebo při společné jízdě na tréninky. Kamarádům povíš spoustu věcí. Třeba co jsi měla k obědu, nebo že se ti líbí písnička, která hraje zrovna v rádiu. Jsou, ale také věci, které kamarádům neřekneš. No doufám, že jsi to pochopila. Jdeme na přátelství:

Přítel je člověk, který vždy stojí při nás. To jsou jen někteří. Takovým lidem se říká praví přátele. Ze začátku to začíná frázemi, pokračuje pocity a po delší době to skončí důvěrou. Nasloucháním dáváš najevo svůj zájem o problémy a starosti toho druhého, znamená to pro něj povzbuzení, úlevu, že není na vše sám. Řeknu ti příklad:

Ukrajinská rodina se přestěhovala do Česka k rodině Novákových. Měli volné pokoje a jeden pokoj jim dali. Vždy, když měli s něčím problém, tak se jich zastáli. Novákovi se snažili ukrajinské rodině pomoct. Když se ználi déle, tak se navzájem více podporovali a důvěřovali si. Nakonec to dopadlo tak, že si byli blízcí jako rodina. Ještě mě napadla zajímavost: Lidé často používají slovo přítel a přátelství.  

Doufám, že jsem ti to nějak vysvětlila. Chápeš to? Ano chápu. Děkuji

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.