Kamarádství nezná hranic - Zbyněk Strnadel - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Zbyněk Strnadel

Mám pocit, že přátelství je jedna z hlavních věcí, co by měl člověk mít.              

Přátelství rozvíjí člověka v mnoha ohledech. Některá přátelství mohou trvat celý život, ale taky mohou být kratší, třeba jen pár měsíců či let. Mám pocit, že když nemáte přátele, tak to působí jak na psychický stav, tak i na fyzický stav.

Přátelství může přesahovat jak skutečné, tak pomyslné hranice. Pomyslné třeba tak, že máš kamaráda a ten tě má strašně ráda a už je to prostě přes hranici. A skutečné taky, protože můžeš mít třeba kamaráda že Slovenska a už jste kamarádi i přes hranice.

Podstatu kamarádství spatřuji v tom, že si pomáháme, trávíme spolu čas a hlavně rozumíme si.

Myslím si, že mít opravdového přítele nebo přítelkyni, je super možnost, protože je to takové výjimečné s ním trávit čas.

Myslím si, že mít kamaráda z ciziny je velmi dobrá možnost, protože tě může naučit nové, a zajímavé věci, jako třeba, jak v té zemi jedí, nebo o nějakých zvláštních zvycích, které si neumím představit, novou řeč, říct nám, jak to v jeho zemi funguje, zkrátka všechno o své zemi.

Uvažuji nad tím, že vzájemná potřeba lidí si pomáhat je důležitá. Když jsi třeba v nějaké důležité situaci, tak tě ten daný člověk dokáže velmi dobře zachránit, a už (třeba) jste na problém dva. Tím pádem je velmi užitečné mít kamaráda.

Já mám s mojimi přáteli z školy dobré zkušenosti. Pomáháme si navzájem, respektujeme se, bavíme se spolu i mimo školu.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.