Komukoli prospěti můžeš... - Emílie Riedlová (JAK-K1)

9. prosince 2020, Emílie Riedlová

„Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád, možno-li celému světu.“

Byla - nebyla jedna země, kterou si ani představit neumíte, jak je veliká. Ani za měsíc ji nepřejdete, ale když pak nasednete do letadla, tak ji přeletíte za pár hodin. Uprostřed té země se nachází město Wuchan. Jednou tu přiletěl zlý čaroděj na kouzelném mraku a seslal kletbu. A povídá: „V roce 2019 sem přijde zlá nemoc.“ A odletěl. Všichni obyvatelé se báli, ale bohužel se kletba naplnila.

V roce 2019 tam vypukla záhadná nemoc jménem koronavirus. Pacientů v nemocnicích stále přibývalo a zdravotníků ubývalo. Naštěstí se objevilo několik dobrých lidí, kteří jim pomáhali. Zlý virus ale z města utekl. Tak se stalo, že se rozšířil po celé zeměkouli. Moc lidí onemocnělo. Lidé se tak strašně báli, že nevycházeli z domu, rodiny se přestaly navštěvovat. Smutek zavládl v celé zemi, protože spousta lidí zemřelo.

Naštěstí se našlo několik dobrých lidí, kteří začali šít roušky a pomáhali zdravotníkům v nemocnicích. Pomáhali starým lidem s nákupem až domů. Rozváželi obědy. Vyráběli dezinfekci. Pomáhali v domovech pro seniory. Začali se starat o své zdraví! Běhat, chodit po horách a do přírody, jezdit na kole.

Jak tato skupina lidí rostla, koronaviru ubývalo, až se jednoho dne úplně ztratil. Mnoho lidí si uvědomilo, že bez vzájemné pomoci by to nezvládli. A proto si musíme pomáhat.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.