Komukoli prospěti můžeš... - Nela Němcová (JAK-K2)

9. prosince 2020, Nela Němcová

„Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád, možno-li celému světu.“

Jednou jsem s mou maminkou šla na procházku a potkaly jsme mou pratetu. Ta nám řekla, že jejich kočička bude mít koťata, a že je bude muset utopit. Bez rozmyšlení jsem začala maminku prosit, abychom si je vzali. Ta ale řekla, že neví, a že to musí probrat s tatínkem. Nečekala jsem a hned jsem tetě řekla, že rezervuji dvě koťata, jedno pro mě a druhé pro bratra. Zachráním je!

Na procházce jsme si s maminkou pak povídaly, jak se o koťata starat, jak je krmit, co všechno pro ně musíme pořídit, že se o ně budeme muset starat my, děti, a plno dalších starostí. Veterina, očkování, možné nemoci, zranění. Že se s nimi musíme mazlit a hrát si, jinak utečou k někomu, kde se budou mít lépe, a to nikdo nechce. Nám se to již jednou stalo. Maminka nám přinesla kotě, ale po pár měsících co jsme ho měli, jsme odjeli na několik dní pryč a kocourkovi se to nelíbilo. Naštval se a odešel. Byli jsme smutní. To jsme nikdo nechtěli, a už ani nechceme zažít.

Koťata se tetině kočce narodila a my se na ně těšili. Nyní koťata už nejsou koťata, ale velké kočky a každý den jsme rádi, že je máme a že jsme je zachránili před utopením. Miluji zvířata a ráda se o ně starám. Ráda koukám na pořady z divočiny, jak v ní zvířata rostou, žijí a přežívají. Můj nejoblíbenější pořad je Dr. Pol. Je to zvěrolékař a pomáhá zvířatům. Jednou bych také chtěla pomáhat. Každý rok posíláme penízky do ZOO Ostrava, aby se zvířata měla dobře. Aspoň o trochu líp. Jednou třeba taky budu moct pomáhat a starat se o zvířata, a ne jen o své kočičky. Jednou třeba budeme mít taky pejska, o kterého se budu starat a pomáhat mu cítit se dobře a šťastně v naší rodině. Jednou chci pomáhat o trochu víc.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.