Moje nová mikina - Alex Nagy - (RH-K2)

4. prosince 2023, Alex Nagy

Bylo nedělní sychravé ráno a s rodinou jsme se rozhodli navštívit nákupní centrum Avion. Měl jsem od mamky slíbeno, že půjdeme nakupovat do obchodu značky Zara, kde si budu moci vybrat nějaké oblečení.

Vstoupil jsem do obchodu s nadějí že najdu nějaké kalhoty, které by potěšily můj náročný vkus. Při pohledu na elegantní řady oblečení se mi začaly zvedat chlupy na zádech. Kalhoty, které jsem si vybral, se nelíbily rodičům. Byl jsem v šoku. Rodiče mi nechtějí koupit takové krásné kalhoty. Můj ranní úsměv se z mé tváře náhle vypařil. Chvíli jsem bloudil po obchodě jako bez duše. Najednou jako by se objevila záře. Mé oči dopadly na ten jediný extravagantní kousek. Srdce mi začalo bušit rychleji. Mé ruce se náhle dotkly té nejkrásnější mikiny v obchodě. Vykřiknul jsem: ,, Mami tu chci“. Mamka se přišla podívat blíž a řekla: ,, klidně ti jí koupím“. Byl jsem šťastný a vrátil se mi ranní úsměv. Po zaplacení jsme jeli domů.

Doma jsem mikině hned ustřihnul štítky. Mikinu jsem poskládal a uložil na noc do skříně. Následující den ráno jsem vstával do školy. Po snídani a ranní hygieně následovalo převlečení z pyžama do školního oblečení. Čas na novou mikinu. Rozhodil jsem rukávy a strčil hlavu do mé nové mikiny. Zrada, hlava uvízla v otvoru a nešla prostrčit do kapuce. Zkouším ještě pár marných pokusů. Začal boj s mikinou. Otec přihlížel z ložnice na můj souboj. Začal jsem vydávat zvuky a povídám: ,, já tam tu hlavu snad nedostanu“. Otec přišel blíž a zeptal se: ,, ty si tu mikinu v obchodě nezkoušel“? Po chvíli sledování marného boje s mikinou prohlásil: ,, no nic tak jí vrátíme“. Věděl jsem, že už nemám moc pokusů si mikinu obléct, protože jsem mikině ustřihnul štítky a nepůjde vrátit. Pořádně jsem zabral. Najednou hlava prolétla otvorem. Bylo to doslova na odřené uši. Otec se na mě podíval a řekl: ,, co budeš dělat až ti bude ve škole vedro“. V tu chvíli jsem si uvědomil, že jsem vyhrál bitvu, ale ne válku. Přišlo druhé kolo. Uchopil jsem mikinu za límec kapuce a zabral. Jsou situace, kdy bych si přál nemít uši. Povedlo se. Mikinu jsem přetáhnul přes hlavu. Válka byla vyhraná. Já i otec jsme se smáli.

Příště až budu nakupovat nějaké oblečení, tak si ho raději vyzkouším.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.