O živé vodě - Eva Filipcová (ŽV-K2)

23. května 2018, Eva Filipcová

Bylo jedno jezírko a v něm žily vodní víly s královnou, která se jmenovala Melodí a ta měla 3 dcery. Nejstarší dcera se jmenovala Eleonora, prostřední se jmenovala Pomněnka ta nejmladší Kiara.

Otec král zemřel při napadení nepřáteli. Napadl je král Vojtěch z Bažin a měl sebou velká vojska. Od té doby královna Melodí nechala střežit jezero. Eleanor s Pomněnkou tají Kiaře smrt svého otce. Tvrdí jí, že otce nemá.

Jednoho dne se královna Melodí procházela a viděla, jak král Vojtěch vyhání svého syna Petra a křičel na něho: „Najdi si svůj domov synu, už jsi dost velký, aby ses o sebe postaral sám.“ A v tu chvíli se odhalila pravda, že má král Vojtěch syna. Královna přišla před jezero a zavolala si své 3 dcery. Jak dívky přiběhly, královna Melodí jim všechno vypověděla. Poté se schovaly za kámen a tiše poslouchaly, jak král Vojtěch mluví se svým synem Petrem. „Synu, přenesu tě neznámo kam. Řeknu ti to ještě jednou, musíš se o sebe postarat sám.“ A tak král Vojtěch dvakrát zadupal a syn Petr byl rázem fuč!

Objevil se v Egyptě. Petr byl překvapen, že se objevil zrovna v Egyptě, mohl se objevit například v Africe. Petr ještě slyšel, jak j němu jeho táta promluvil: „Jsme zvědavý, jestli se o sebe postaráš sám a jestli si najdeš pramínek vody. Hodně štěstí!“ řekl král Vojtěch Petrovi a zmizel. No a tak Petr začal hledat vodu. Jenže žádnou nenašel.

Královna se svými dcerami jen udiveně koukaly, co to král Vojtěch, řekl svému synovi. Královně Petra bylo líto a řekla: „Musíme mu pomoci, já se už na to nemohu dívat.“ Dcery souhlasily. Královna se ptala Kiary: „Kiaro, ty tu ještě zůstaneš?“ Kiara řeka ano, ještě se podívám, co bude dělat. Tak ať jsi do večera doma. Královna teda odešla. Kiara se do Petra zamilovala a rozhodla se, že Petrovi pomůže. Dvakrát zadupala a objevila se v Egyptě. Petr se Kiary zlekl. Kiara řekla, že mu pomůže. Petr byl rád. Kiara přivolala živou vodu, která Petra zachránila. Protože se jim tam moc líbilo, tak v Egyptě zůstali a žili spolu spokojeně do smrti.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.