Živá voda - Anabel Hubáčková (ŽV-K1)

23. května 2018, Anabel Hubáčková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.

Kdysi v jednom království žil král, ale byl chudý. Za jeho vlády vyčerpali tolik vody, že jim žádná nezbyla. Tak zavolali všechny občany, aby jeden z nich šel hledat ztracenou vodu. Král nabídl půl království za odměnu. Nikdo se do světa vydat nechtěl, ale nakonec se přihlásil kluk jménem Tomáš, že vodu najde.

Dva roky byla na cestě, než ji našel, ale nebyla to ztracená voda, ale víla zakletá do vody. Přesto se í skamarádili a začal jí říkat Voděnka. Každý den k ní chodil a povídal si s ní. Slíbila mu, že je ho království zachrání. Tak se Tomáš zabydlel na paloučku a čekal, až přijde vhodný čas, kdy s ním Voděnka odejde.

Mezitím v království měli takovou žízeň, že se všichni odstěhovali. Po sto letech se do království voda vrátila. To Voděnka ji tam poslal v podobě svého mladšího bratra Deště. Její starší sestra Duha ukázala lidem cestu zpět do království a starší bratr Vánek všem řekl, že se můžou vrátit.

Tomáš s Voděnkou, která se mezitím proměnila v krásnou princeznu, už na ně v království čekali. A nejen, že vody měli dostatek, ale byla kouzelná a všichni v království byli šťastní.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.