Živá voda - Eliška Bouchalová (ŽV-K3)

23. května 2018, Eliška Bouchalová

Na tom našem velkém světě žije mnoho lidí, a jedním z nich je i Lucka. Lucce je 16 let, má blonďaté vlasy a modré oči. Žije v české republice s maminkou, tatínkem a mladší sestřičkou Annou. Jedno ve škole, když se bavila s kamarádkami, se jedna z nich zeptala: „Kam pojedete na letní prázdniny?“ Všichni se chlubili, že pojedou k moři, a když přišla řada na Lucku, vtrhla do třídy učitelka – maminka od Lucky s pokřikem: „Do Egypta. Lucka s námi jede do Egypta.“ Její kamarádky jí to záviděly.

Když nadešel den D (den, kdy odlétají do Egypta) přepadl Lucku strach: „Já nechci letět letadlem. Co když spadneme?“ Ale maminka ji uklidnila: „Neboj, nespadneme.“ Když nastupovali do letadla, Lucku přepadl ještě větší strach než předtím. Nejdřív do letadla odmítala nastoupit, ale nakonec ji maminka přemluvila.

Když dorazili do Egypta, byl všude samý písek a velbloudi. „Měl by tu být někde náš hotel,“ řekla maminka po 2 hodinách jízdy autobusem. Když konečně našli hotel a ubytovali se, maminka se na Lucku rozzlobila, protože si správně nesložila trička. Lucka nechápala, proč se maminka zlobí. „Vždyť ty trička byly poskládané!“ Lucka se urazila a utekla.

Vzala si velblouda, který ji vezl do pouště. Bohužel, uprostřed pouště ji velbloud shodil a Lucka spadla. A aby toho nebylo málo, velbloud ji utekl. „Co teď budu dělat? Je tu nesnesitelné horko. Mám hroznou žízeň,“ stěžovala si Lucka. Pak vstala a šla směrem zpátky k hotelu. Jenže to bylo strašně daleko. Pak ale uviděla 3 velbloudy. Na jednom seděla máma, na druhém táta a na třetím záchranář. Přišla k ní mamka a podala jí džbán. „Co to je? Voda?“ zeptala se Lucka. „Živá voda, zlato,“ odpověděla maminka. Lucka se napila a pak mohla být bezpečně převezena do nemocnice kvůli dehydrataci.

Když ji pustili, mohli se všichni vrátit do České republiky. Když to Lucka vyprávěla spolužačkám, nemohly tomu uvěřit. Všechny ostatní holky se měly stejně: opalování na pláži, koupání se v moři, v bazénu… Jenom Lucka zažila velké dobrodružství. Takové může člověk zažít jenom jednou za život. A Lucka věděla, že na tohle dobrodružství nikdy nezapomene.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.