Živá voda - Natálie Piskořová (ŽV-K2)

23. května 2018, Natálie Piskořová

Žila, byla jedna kapka s kamarádem pramínkem. Byli si velmi blízcí a taky byli hodně dobří kamarádi. Ta kapka, o které vám vyprávím, se jmenuje Kaila a její kamarád pramínek Patrik. Zažívají spolu spoustu dobrodružství. Kaila cestovala skoro po celém světě až na Slovensko pak zase do Ruska a pak zase do Polska. Jenom pramínek byl smutný, že nemohl cestovat po celém světě, ale byl i rád, že je Kaila šťastná. Kaila se vrátila ze svých velkých cest po světě a vždy vyprávěla, co tam zažila. Kaila mu slíbila, že se do dubového lesa vždy vrátí.

Jednoho dne se Kaila ztratila v jehličnatém lese, měla velký strach a volala o pomoc. „Pomóc, pomóc!“ Uslyšela ji veverka Vlasta a hned jí pomohla. Dala ji najíst, napít a nechala ji u sebe přespat. Odpočinula si a pak se z rána Kaila a veverka Vlasta vydaly za pramínkem. Když se to pramínek dozvěděl od moudré sovy Evy, hned se o ni bál a vydal se ji hned hledat. Přes lesy, přes hory šel ji najít. Veverka s Kailou došly k Čertí skále. Z druhé strany Čertí skály pramínek Patrik. A Patrik zavolal: „Kailo, jsi tu někde?“ Kaila tu skálu obešla a uviděla pramínka Patrika. Doprovodili Veverku Vlastu domů a veverka upekla výborný jahodový dort na rozloučenou.

Mňam, mňam, mňam.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.