Jak pomáhá můj taťka - Simona Žurková (JAK-K2)

Simona Žurková

Víte, co dělají hasiči? Každý ví, že hasí. Ale umí i něco jiného. Nemusí jenom hasit oheň, ale můžou třeba pomoct kočičce na stromě, jezdit s bagrem a tak dál.

Můj taťka je hasič a někam taky s tím bagrem jezdí. Nevím kam, to mi neřekl. Jednou u Bredy byli hasiči, ale on ne, on je totiž z Hlučína, když tam v paneláku hořelo. Byla tam jedna babička a nemohla se pohnout, a tak se hasiči snažili prorazit sklo, protože dveře byly zamčené. Když byl hasič vevnitř, zakřičel, že zvoní telefon. Přivolali i sanitku. Bylo to v prvním patře a museli použít žebřík. Vím to, protože jsme s mamkou byly zvědavé, co se tam děje. Dál už nevím, jak to bylo, ale paní pomohli.

Teď přejdeme k tomu ohni. Když hoří strom, tak co? Přijedou hasiči. Když hoří benzínka, přijedou hasiči. Oni toho mají hodně. Asi před týdnem vybouchla někde petarda a hádejte. Hořelo tam a zranilo to paní. A jak to bylo dál? Přijeli hasiči. Jindy zase hořelo auto, protože pán se nedíval na cestu a vběhla mu tam srna a zaletěla do pole. Bylo to jednou po oslavě mého bratrance. Auto hořelo a hasiči zase přijeli a všechno uhasili.

Hasiči umí moc věcí a mají těžkou práci, zachraňují a pomáhají. I můj taťka.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.