Literární soutěž Kamarádství nezná hranic

Literární soutěž Kamarádství nezná hranic
18. října 2022, Balónek

Zahájeno hlasování

Začalo hlasování v soutěži - hlasujeme do pátku 9. 12. 2022 9:00 hod.

Hlasuje se dáním "liku" konkrétní literární práci (článku).

Všechny práce jsou uveřejněny zde:
https://www.balonek.cz/souteze/literarni-souteze/

Prostřednictvím hlasování bude vybrán následují počet vítězných prací:

 • V kategorii 1 (do 9 let): 2 práce
 • V kategorii 2 (10-11 let): 2 práce
 • V kategorii 3 (12-13 let): 5 prací
 • V kategorii 4 (14-16 let): 3 práce

Ostatní vitězné práce budou zvoleny odbornou porotou...

Těšíme se na vaše hlasy...

**************************************************************

V současné nelehké situaci, kdy je ve školách spousta ukrajinských dětí, které uprchly před válečným konfliktem na Ukrajině, není snadné nastavit optimální systém výuky a vyrovnat se s novými výzvami. Na základě našich zkušeností z námi pořádaných vzdělávacích programů, které letos navštívily desítky tříd základních škol, se domníváme, že samotné děti zvládají vše nejlépe. Proto jsme se rozhodli pro podzimní literární soutěž otevřít téma kamarádství a podnítit tak děti k ještě těsnější vazbě na zahraniční kamarády a inspirovat je k zamyšlení, zda jiný jazyk nebo jiná národnost jsou nebo nejsou bariérou v jejich formujících se mezilidských vztazích.

Literární soutěž Kamarádství nezná hranic

Soutěž pro žáky ostravských škol

Co je kamarádství, může přesahovat skutečné i pomyslné hranice? V čem spatřuješ podstatu kamarádství, vnímání druhého člověka a vzájemnou potřebu si pomáhat. Jaké máš vlastní zkušenosti se svými kamarády ze školy? Záleží na tom, zda jsou kamarádi z jiné země či zda hovoří jiným jazykem?

Zamysli se nad smyslem kamarádství, napiš své zkušenosti, postřehy nebo přání, jaké by kamarádství mělo být. Můžeš soutěžit samostatně nebo vytvořit tým se svým kamarádem ze zahraničí.

Zadání

Literární forma je volná. Minimální rozsah je cca 1 A4 ručně psaného textu (u mladších dětí postačí 1 A5), maximální rozsah pak cca 3 A4 ručně psaného textu.
Všechny práce (kromě 1. věkové kategorie) musí být předány v elektronické podobě = přepsané do elektronické formy (např. formát doc), aby bylo možné napsané texty zkopírovat.

Vymezení účasti

 1. individuální (samostatná práce)
 2. týmová (zahraniční žák + max. 2 čeští žáci)

Smyslem týmové účasti je, aby české děti pomohly se zapojením do soutěže zahraničnímu kamarádovi, který ještě 100% neovládá český jazyk. Mohou např. také využít formát rozhovoru...

Věkové kategorie

 1. Do 9 let
 2. 10-11 let
 3. 12-13 let
 4. 14-16 let

Termíny

 • Termín uzávěrky příjmu prací: 30. 11. 2022
 • Internetové hlasování: 5. - 9. 12. 2022
 • Oficiální vyhlášení výsledků: 9. 12. 2022
 • Předání cen: polovina priosince 2022 (termín bude upřesněn)

Odeslání prací

 • Všechny práce (kromě 1. věkové kategorie) musí být předány v elektronické podobě = přepsané do elektronické formy (např. formát doc), aby bylo možné napsané texty zkopírovat.
  Práce prosím zasílejte na naši e-mailovou adresu: balonek@balonek.cz
  .
 • Ručně psané práce můžete také zasílat poštou na adresu: Balónek z.s., Českobratrská 2227/7, 702 00 Ostrava. Nebo nám je můžete doručit osobně a zanechat je na recepci na uvedené adrese.
 • Ke každé odeslané práci nezapomeňte uvést jméno a příjmení autora, jeho věk pro přiřazení do příslušné kategorie a název práce.
 • Prosím vezměte na vědomí, že zaslané práce bohužel nejsme z kapacitních důvodů schopni vracet zpět.

Vyhodnocení soutěže

Celkem bude ohodnoceno až 30 nejlepších prací (v kategoriích dle věku a typu účasti). Část vítězů určí odborná komise, zbytek vítězů vzejde z internetového hlasování na www.balonek.cz.

Věcné ceny.

Každý oceněný mladý tvůrce od nás obdrží hodnotné věcné ceny a samozřejmě také diplom.

Oficiální předání cen

Oficiální předání cen proběhne na ve středu 14. 12. 2022 14:30 hod. v Sálu zastupitelstva na Magistrátu města Ostravy za účasti předních představitelů města Ostravy.

Vyjádření souhlasu účastníků soutěže

Přihlášení účastnící soutěže (resp. jejich zákonní zástupci) vyjadřují se zapojením se do soutěže souhlas s uveřejněním své soutěžní práce a svého jména a příjmení na internetových stránkách pořadatele soutěže - www.balonek.cz. Dále pak v případě vítězství v soutěží souhlasí s uveřejněním svého jména a příjmení a  uveřejněním fotografií se svým vyobrazením pořízených při předávání cen pro účely prezentace výsledků soutěže na internetových stránkách, sociálních sítích, tiskových zprávách a tiskových materiálech pořadatele soutěže (Balónek z.s.) a spolupořadatele soutěže (statutární město Ostrava).

Těšíme se na vaše práce!

Literární soutěž se koná pod záštitou Komise pro rodinu a volný čas rady města Ostravy a s finanční podporou statutárního města Ostravy. OSTRAVA FAJNA RODINA
Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.