Moje prababička - Simona Žurková (GP-K2)

5. prosince 2021, Simona Žurková

Moje prababička se jmenuje Anna Hrbáčová. Narodila se roku 1940. Moje prababička měla sedm sourozenců. Rodiče prababičky měli hospodářství, pole, koně, krávy, prasata, slepice, husy. Prababička musela v mém věku pomáhat a starat se o drůbež. Musela chodit na kopřivy, aby měla drůbež co jíst. V létě, když byly žně, musely všechny děti pomáhat i na poli. Na podzim se vyorávaly brambory, řepa. Prababička musela pomáhat v kuchyni, například škrábat brambory, nachystat dříví a umývat nádobí. Chodila do tělovýchovy Sokol, a když byla starší, cvičila na první celostátní spartakiádě v Praze. Byla na 6. místě. Před koncem války se všichni schovávali ve sklepech. Prababičce je teď 80 roků. A poslední, co napíšu, je to, co umí. Umí šít a hlavně vařit, protože byla kuchařka.

Na době 1940 se mi líbí, že tam byla zvířátka, a nelíbilo by se mi žít ve válce. Prababičce se na dnešní době nelíbí, že jsme pořád na mobilech.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.