Můj děda - Matěj Michura (GP-K3)

5. prosince 2021, Matěj Michura

Můj děda se jmenuje Jindřich. Letos mu v prosinci bude 70 let. Narodil se v Hodoníně v roce 1951. Z počátku v Hodoníně s rodiči a se sestrou i bydleli. Pak se přestěhovali do Studénky za prací. Rodiče pracovali ve Vagónce Studénka. Bydleli ve dvoupokojovém bytě a topili uhlím. Se sestrou měl společný pokoj.

Děda chodil do základní školy na ulici Sjednocení. Občas v té době bylo málo uhlí, a tak měli uhelné prázdniny. To se dědovi hodně líbilo. Když ukončil devátou třídu, jel se učit strojním zámečníkem. To trvalo tři roky a pak začal studovat strojní průmyslovou školu v Kopřivnici. Po maturitě pokračovat ve studiu na Vysoké škole báňské v Ostravě a stal se strojním inženýrem.

Celou dobu studia bydlel u rodičů a mezi jeho povinnosti patřilo mytí nádobí, úklid pokoje a čištění bot celé rodině. Také musel nosit uhlí ze sklepa a topit v kamnech.

Ve volném čase hodně chodil s kamarády do přírody a na různé hudební koncerty. Nejraději má hudební skupinu Olympic. Také hrála závodně volejbal za TJ Studénka.

Dnes už je děda v důchodu a hodně se mi věnuje. Jezdíme spolu často na kole, v zimě lyžujeme a v létě jezdíme na výlety. Děda také rád cestuje po světě.

Dědu mám hodně rád a je to můj velký kamarád.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.