https://www.traditionrolex.com/26
https://www.traditionrolex.com/26
Živá voda - Lukáš Kříž (ŽV-K3) | Balónek

Živá voda - Lukáš Kříž (ŽV-K3)

23. května 2018, Lukáš Kříž

Byl jednou jeden drak. Měl hodně málo kamarádů, a tak se rozhodl, že si jich najde trochu víc. Šel a najednou se od jeho nohou ozvalo: ,,Hej, dávej pozor!“ zakřičel mravenec. Drak viděl, že je mravenec opuštěn, a tak se ho zeptal: „Nechceš být můj nový kamarád?“ Mravenec odpověděl: „Proč bych měl být tvůj kamarád, když jsi mě málem zašlápl?" Drak se omluvil a řekl, že už to nikdy neudělá, jen ať je mravenec jeho kamarád. Mravenec řekl: „Protože já žádné kamarády nemám a ty taky ne, tak tvůj kamarád budu.“ Drak řekl mravencovi, že půjdou najít další kamarády.

Šli a hledali další kamarády a najednou se od drakovy nohy ozvalo: ,,Áááááá.“ „To, né!“ zakřičel veliký drak. Musím dojít pro ten oživovací lék od doktora jezevčíka. Drak se zamyslí a řekne takový divný název – živá voda. Teď jdu zachránit svého mravence. „Chudáčku malý teď tě pokropím živou vodou a hned ti bude líp.“ „Ty jsi vážně nemotora,“ řekl mu mravenec. Drak si vzal mravence na záda a šli dál.

Potkali smutného doktora jezevčíka a mravenec se zeptal: „Co se stalo?“ Jezevčík odpověděl: „Stala se taková špatná věc. Já jsem měl na operaci starou lišku a ona najednou přestala dýchat a umřela. Teď už ke mně nechce nikdo chodit, protože podle zvířat léčím špatně.“ Drak řekl: „Tak my vám pomůžeme vrátit nemocnici zpátky. Váš lék oživil mravence. Já jsem ho zašlápl a použil jsem živou vodu, která ho oživila. Pane doktore, vy jste hrdina.“

Mravenec se rozběhl a křičel, že je doktor jezevčík hrdina, ale nikdo ho neslyšel. Mravenec řekl drakovi, ať to zkusí on. Drak zařval a přiběhli všichni z celého okolí a poslouchali příběh o tom, jak drak zašlápl mravence. Jezevčík velmi děkoval za to, že může znovu být doktor a pomáhat nemocným zvířátkům. Drak byl rád, že mohl se svým kamarádem mravencem pomoct doktorovi jezevčíkovi.

Drak s mravencem šli dál a po nějaké době je zastavil pes a řekl jim, že se dozvěděl o tom krásném příběhu a že si živou vodu od doktora jezevčíka koupil. Drak řekl, ať ji pořád nosí u sebe. Pes se zeptal, proč mám živou vodu nosit pořád u sebe? Mravenec mu řekl, že když bude nejvíce potřebovat živou vodu na zachránění kamaráda, tak se mu bude hodit. Pes poděkoval a řekl jim, ať už dál nechodí, protože tady mají spoustu kamarádů. Pes jim vysvětlil, že za to, jak drak s mravencem pomohli doktoru jezevčíkovi, tak je začalo mít rado více zvířat než doteď. Drak s mravencem poděkovali, že jim to pes vysvětlil.

Mravenec navrhl, že se vrátí k doktorovi a budou mu pomáhat. Drak souhlasil, a tak se spolu se psem vrátili za jezevčíkem. Jezevčík jim ještě jednou poděkoval za to, co pro něj udělali. Doktor jezevčík jim řekl, že jestli chtějí tak, že můžou zůstat a asistovat. Drak s mravencem byli rádi, že je jezevčík přijmul k sobě. Pes odešel hledat potravu, protože u doktora zůstat nechtěl. Byli spokojení, že našli kamarády a že živá voda zachránila mravence.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
https://www.traditionrolex.com/26