Jak pomáhám, jak pomáháme... - Natálie Kondrátová (JAK-K1)

9. prosince 2020, Natálie Kondrátová

Jak pomáhám, jak pomáháme aneb není to celý svět, ale každý dobrý skutek se počítá :-)

Jmenuji se Natálie Kondrátová, je mi 9 let a chodím do 4. A na ZŠ Ilji Hurníka. Do školy chodím ráda, mám ve třídě hodně kamarádek a skvělou paní učitelku.

Ráda pomáhám doma mamce a taťkovi a pomáhám druhým. Třeba starší sestře hlídat mého malého synovce a neteř. Nebo se naučím zahrát na housle někomu z rodiny to, co má rád, a zahraju to. Vždy je to velmi potěší.

S paní učitelkou a spolužáky moc rádi pomáháme těm, co to potřebují, a děláme jim radost. Třeba: starým babičkám a dědečkům, pejskům v útulku, koledováním na Tři krále, zpíváním narozeným miminkům, dětem v Africe, pomocí v charitě a teď naposledy jsme potěšili zdravotníky z nemocnice.

Například jsme dvakrát byli v projektu 72 hodin navštívit babičky a dědečky v senior centru. Měli radost, když jsme jim dali přáníčka, četli knížky, zpívali, hráli na flétnu a jiné nástroje a já na housle. Také jsme s nimi hráli deskové hry, vyráběli výrobky z keramiky a ukázali jim naše zvířátka. Moc je to potěšilo.

Dále jsme navštívili psí útulek, kde jsme dali pejskům hračky, dobroty, deky a vše, co jsme pro ně nasbírali. Ve škole byla i školní sbírka.

Holky ze třídy koledovaly na Tři krále, popřály lidem a vykoledovaly peníze pro nemocné a postižené lidi. Já jsem chtěla taky koledovat, ale onemocněla jsem.

Také jsme s holkama z naší třídy a paní učitelkou zpívaly, přednášely a hrály na flétnu pro miminka a jejich rodiče na vítání občánků.

Se školou jsme se zapojili do batůžkového projektu Mary´s Meals pro africké děti. Naše Domino pro ně mělo koncert. Poslali jsme jim peníze a vybavené školní batohy, které přinesly děti.

V charitě jsme třídili barevná víčka pro nemocného chlapečka, poslali jsme obrázky dětem z Klokánku a do aukce dětem s mozkovou obrnou. Na den Downova syndromu máme Ponožkový den.

Jiná třída ze školy – 3. A – vymyslela v listopadu akci Poděkování zdravotníkům. Přidalo se k ní hodně dalších dětí s rodiči z jiných tříd i učitelé. A také naše třída. Všichni jim posílali buchty, koláče, slané dobroty, přáníčka i obrázky. Chtěli jsme jim poděkovat za těžkou práci v této době. Doktoři, sestřičky a sanitáři měli radost a poslali poděkování nám, rodičům i škole.

Jsem ráda, že chodím do naší školy, která dělá hodně akcí pro ty, kteří to potřebují.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.