Kamarádství nezná hranic - Adél Szűcs - (KNZ-K3)

4. prosince 2022, Adél Szűcs

Kamarádství znamená důvěru k ostatním lidem. Kamarádi jsou lidé, bez kterých si nedokážeme představit život. Je to vztah s dalšími osobami, s nimiž nemusíme vždy souhlasit, ale budeme je respektovat. Vnímáme je, že se jím můžeme svěřit a oni si to nechají pro sebe a nikomu nic neřeknou. Máme mezi sebou důvěru.

Občas se přihodí, že se skamarádíme s lidmi ze zahraničí a rozumíme si s nimi mnohem lépe než s našimi krajany. Nezáleží, jakým jazykem mluvíme, jak vypadáme, v co věříme, jak jsme zbarvení, ale na úplně jiných hodnotách. Přátelství je něco, co nezná žádné hranice.

Od dob školky jsem měla nejlepší kamarádku. Už je to celkem osm let. V průběhu našeho kamarádství se to hodně mezi námi změnilo. Někdy jsme se hádaly, nebavily se spolu, ale pak jsme k sobě našli cestu nazpět. Pak přišlo zase období, kdy mi říkala, co můžu a co nesmím. Někdy mi chtěla nakázat, s kým se mohu bavit. Pak jsme si to vyříkaly, bylo nám spolu dobře. Po školce jsme spolu nastoupily do školy a naši rodiče nám zařídili, abychom spolu mohly být v jedné třídě. Měly jsme radost.

První třída byla skvěla! Byli jsme nerozlučné. Trávily jsme spolu spoustu času ve škole i po škole. Od druhé třídy jsem začala chodit do atletiky, což nás trochu rozdělilo, ale od třetí třídy ji začala dělat taky a opět jsme byly zase spolu. Nerozlučná dvojka.

Někdy od páté třídy jsme se začaly od sebe vzdalovat. Hodně jsme se hádaly a zdálo se mi, že mi některé věci dělá naschvál. Obě jsme si našly jiné kamarádky, s kterými nám bylo dobře. Vše se změnilo až v loňském roce, kdy jsme se díky našemu společnému sportu začaly spolu zase více vídat.

Už nejsme nejlepší kamarádky, ale chováme se k sobě slušně, bavíme se spolu a při závodech se podporujeme a ,,taháme za jeden provaz“!

Sport je moje velká záliba, která mi do života přinesla hodně dobrého a hlavně spoustu přátel. Díky mé milované atletice jsem se v Polsku mohla skamarádit s dětmi z jiných zemí, se kterými jsem stále v kontaktu.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.