Orion - Vilma Španihelová - (KNZ-K3)

5. prosince 2022, Vilma Španihelová

Orion je můj kamarád z Polska. Znám ho skoro jeden rok, i když se mi zdá, že je to jenom pár týdnů. Na on-line přátelství je zvláštní to, že většinou se seznámíte na nečekaných místech. Orion jsem poznala na Twitch; konkrétně na streamu v chatu od známého amerického youtubera na Silvestra. Stream skončil asi před dvěma hodinami a v chatu byli včetně mě tři lidi a jeden z nich byl Orion. Chvíli jsme si psali tam a pak jsme si předali kontakt na sociální sítě a po zbytek Silvestra jsme si psali a posílali si hlasové zprávy. 

Mluvíme spolu anglicky, protože je to pro nás oba snazší. Nejlepší věc na on-line přátelství je ta, že jste tu vždy pro sebe, kolikrát i více než přátele, které znáte osobně. Nejvíc mě mrzí, že když mu není nejlíp, tak ho nemůžu obejmout a říct mu věci, které se lépe říkají z očí do očí. Většinou si říkáme přezdívkami, z nějakého důvodu je to lepší.

Orion se můžu s čímkoliv svěřit a říct mu cokoliv, co se zrovna děje nebo se stalo. I kdyby bydlel na druhém konci světa, tak budeme stejně plánovat, jak se potkáme a co budeme dělat. Navzájem jsme se naučili pár slov, která se třeba řeknou stejně, ale znamenají úplně něco jiného, například v polštině sklep znamená obchod, zachod je západ a droga je u nich cesta. Také jsem se dozvěděla pár věcí o Polsku, třeba to, že ve škole začínají v 8:50 nebo to, že nemají rohlíky, ani čokoládu Orion. Taky slaví více Halloween a chodí tam děti koledovat. Baví mě říkat Orion různé dramata o lidech, co ani nezná! I jeho to baví poslouchat. Motivuje mě se učit, domalovat obraz nebo hrát na klavír. I já mu někdy pomáhám s ukulele nebo se školou. 

Často si posíláme fotky koček na ulici, jídlo, které uvaříme, desetiminutová videa o situacích, co se mi nebo jemu staly či jakoukoliv věc, co mi ho náhodou připomíná. Například jsem mu vyfotila čokoládu Orion nebo jakoukoliv věc s Hellou Kitty, kterou vidím často v obchodech. Většinou si píšeme každý den, prostě 24/7, ale jsou taky dny, kdy si napíšeme jenom, co se stalo za ten týden nebo dokonce měsíc. Je dobré, že nemusíme být spolu v kontaktu stále bez toho, abychom se přestali bavit. Máme dost společného od hudby, názorů až po jakoukoliv maličkost, co nás napadne. 

Orion má rád, když mu posílám videa, jak hraju na klavír, moje dokončené obrazy, koncerty, na kterých jsem byla nebo mi často dává dobré tipy na metalové kapely nebo i na polské starší rapové skupiny, například Slon, Paktofonika, nebo na seriál Hannibal, film Dead poets society či knížky Demia od Hermann Hesse.

Má rád šumivý nápoj boba, kočky, své přátele, Slipknoty, Mayhem, psaní poezie, chození do muzeí, dělat cosplay, piercingy, barvení vlasů a kreslení do sešitu místo učení. Hlavně má rád mě! Přátelství na dálku funguje, když potkáš správné a výjimečné lidi, což Orion je… Nevím, co bych bez něho dělala?

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.