https://www.traditionrolex.com/26
https://www.traditionrolex.com/26
Vzpomínky - Anna Ptáčková (GP-K3) | Balónek

Vzpomínky - Anna Ptáčková (GP-K3)

5. prosince 2021, Anna Ptáčková

DĚTSTVÍ MÉ BABIČKY

Moje babička se jmenuje Barbora. Vyprávěla mi, že musela každý den umývat a utírat nádobí. Měla takové domácí povinnosti. Každou sobotu pak musela utírat prach, okna, futra kliky od dveří a další podobné věci. Jejím snem bylo stát se herečkou. Kéž bych mohla říct, že se jí to povedlo! Ale i když si sen nesplnila, je šťastná.

BABIČČIN NÁZOR NA TUTO DOBU

Babičce se nelíbí, jak se lidé chovají. Prý všeho mají hodně a ničeho si neváží. V “její” době toho lidé tolik neměli a víc si vážili sami sebe. Když chtěli auto nebo televizi, museli stát fronty, které mohly trvat i několik hodin. Děti jsou jenom na telefonech a sociálních sítích, nechodí ven, jen sedí doma. V tomto s ní souhlasím, je to pravdai o těch lidech, přála bych si, aby cítili vůči sobě úctu a ne nenávist. Povídala také ale, že pro ni je tato doba lehčí než předtím, protože už je spoustu různých přístrojů, které usnadňují práci a život.

ŽIVOT MÉ BABIČKY

Moje babička mi říkala, že mého dědu potkala v práci, do které nastoupila po škole, takže jí bylo 19 let. Děda si tam chodil pro výplatu, bylo mu 24 let. Jak potkal babičku, tak ji pozval na nějakou míčovou hru, myslím házenou. Babičku to sice nelákalo, ale přišla. No a dál to znáte, vzali se a měli dvě děti. Jo a mimochodem můj děda se jmenuje Ladislav. No, narodila se jim holka a o dva roky později kluk. Byl to můj super strejda a fajn mamka. Momentálně je mé babičce 58 let a mému dědovi 63 let a pořád se mají rádi.NĚCO

O MÉ PRABABIČCE

Moje prababička (z babiččiny strany) se narodila v průběhu 2. světové války. Měla sestru. Její manžel (můj praděda) zemřel na rakovinu. Nepoznala jsem ho, ale strejda a mamka říkají, že byl strašně super. Své prababičky jsem se na nic neptala, ale řekla bych, že i pro ni je tato doba lehčí. Musím ale říct, že moc neumí s dnešní elektronikou, někdy se jí musí pomoct třeba s foťákem nebo s telefonem. Mé prababičce je teď 78 let a má pro mne neobvyklé jméno - Heda (je to jméno německého původu).

MŮJ NÁZOR

Mám ráda svou rodinu, babičku, dědu i prababičku. Ráda si s nimi povídám a hraju deskové hry nebo karty.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
https://www.traditionrolex.com/26