Kamaradství nezná hranice - Dalla Libera Penelope - (KNZ-K2)

5. prosince 2022, Dalla Libera Penelope

Co je vlastně to kamarádství, si říkáš, že?

Kamarádství je to, když se třeba s někým bavíš anebo cítíš, že by pro tebe udělal cokoliv, je to vlastně tvoje bff (zkratka best friend forever). Já mám takovou bff jménem Anet, je to moje druhá rodina. Beru ji skoro jako svou sestru. Sice je asi o 20 cm vyšší než já, ale ve škole sedíme spolu. Kamarádství má opravdu i smysl. Kamarádství je vlastně to, když jsi smutný a tvůj kamarád, jestli je pravý a ne falešný, se tě ptá, zda jsi v pořádku. Nebo co se stalo, že jsi tak smutný. Pravdivý kamarád se na to prostě ptá. Já vím, že o Anetku se můžu kdykoliv opřít. Sice se někdy hádáme, ale v kamarádství se to bohužel stává. Ale i přesto se k sobě vrátíme. Mám ji velmi ráda.

Moje přání pro správného kamaráda je, aby byl milý, nemusí být hezký (já taky nejsem hezká). Musí mít dobré srdce, nesmí mě mlátit, může být cizinec i třeba kluk, nebo holka. Budu se mu snažit vždy nějak pomoct. Třeba včera Anetku bolela hlava a rozbrečela se a já jsem si k ní hned sedla a ptala jsem se, co se děje. Protože ji mám velmi ráda. Nechci ji ztratit, ani Gabku, ani Verču. Je to vlastně moje druhá rodina. Verča je pro mě už od školky moje druhá máma a máme spolu dobrý vztah. Jak jsem s ní chodila do družiny, a byly Vánoce, vzpomínám si, jak jsme měli radio s vánočními koledami a my dvě tam tančily jako šílené.

Hodně lidí jsou rasisti, ale já mezi ními nepatřím. Je to snad jedno, jestli jsi žlutý, modrý, nebo snad s puntíkama. Jsi prostě člověk jako my, jen prostě pocházíš z ciziny. Taková já pocházím z Itálie a ve třídě máme další cizince. Mám je ráda. Sice se někdy hádáme, ale jinak v klidu. Třeba takový Tomáš pochází z Vietnamu, je legrační. Ravil je z Běloruska, máme se rádi, říkáme si táta a dcera. Anička pochází taky z Vietnamu, taky ji mám ráda, je s námi už od druhé. Jsou jako my. Umí k tomu navíc více jazyků než my.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.