Živá voda - Vít Wolkowinskij (ŽV-K2)

23. května 2018, Vít Wolkowinskij

Byl jednou jeden kluk jménem Matěj. Měl rád hodně zvířata. Když se zeptal maminky, jestli si může koupit zvíře, řekla ne, protože nechtěla žádné domácí zvíře.

Při procházce v lese Matěj uviděl zraněného ježka a zeptal se ho, co se mu stalo. Ježek mu vyprávěl, že přišel o domov a při hledání nového si zlomil nohu. Matěj ježka donesl domů, udělal mu pelíšek a k tomu dal trávu a čistou vodu. Sám nevěděl, jak mu má pomoci. Řekl si, že ho zanese k sousedce, která léčí bylinama. Ona ježečka prohlédla a řekla mu, že k léčbě potřebuje živou vodu z jedné studánky. Šel domů a zeptal se maminky, jestli by mohl s kamarády jet do lesa na výlet.

Na druhý den sedli na vlak a jeli do Beskyd. Po dlouhém hledání čirou náhodou našli studánku s živou vodou. Vzal láhev a napustil ji úplně plnou. Cestou domů našli hodně zraněných zvířat. Každému dali napít, aby je vyléčili. V lahvi zbylo trochu ježka, proto Matěj s kamarády běželi honem domů, ale už to nestihli. Nepomohla mu ani živá voda.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.