https://www.traditionrolex.com/26
https://www.traditionrolex.com/26
Soutěže, 3. strana | Balónek
Komukoli prospěti můžeš... - E. Rozumková (JAK-K2)

Komukoli prospěti můžeš... - E. Rozumková (JAK-K2)

9. prosince 2020 E. Rozumková

Ahoj! Povím Vám pohádku. Bude to o tom, jak si můžeme a měli bychom si navzájem pomáhat.
Kdysi dávno žili dva bratři a jeden se jmenoval Oldřich, druhý Karel. Rozhodli se, že půjdou na výlet. A tak jim maminka přibalila kus chleba a vodu...

Vzájemná pomoc - Petr Dudek (JAK-K3)

9. prosince 2020 Petr Dudek

V době korony si my lidi musíme pomáhat. Sice jsme skoro všichni v karanténě, ale někteří riskují své zdraví, například kuchaři se snaží vařit jídlo pro staré lidi a hodně pro nemocnice. Nejvíce svoje zdraví riskují zdravotníci a sestřičky. Každý den musí nosit roušky a různé obleky.

Komukoli prospěti můžeš... - Marie Mikulová (JAK-K3)

9. prosince 2020 Marie Mikulová

Výrok j. A. Komenského: „Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád, možno-li celému světu,“ mě přiměl k zamyšlení nad problémy dnešního světa. Vyhledala jsem si různé články a organizace např. Lékaři bez hranic nebo Člověk v tísni. Obě organizace jsou rozšířené různě po světě. Touto úvahou bych chtěla poukázat na to, že je rozumné lidem pomáhat.

Komukoli prospěti můžeš... - Adéla Karásková (JAK-K3)

9. prosince 2020 Adéla Karásková

V dnešní době si lidé hledí sami sebe. Přitom kolem nás je spousta lidí, kterým můžeme pomoci. Nemusí to být velká pomoc. Stačí maličkost, která nás vlastně ani nic nestojí a přitom můžeme udělat velkou věc. A vůbec nezáleží na tom, kolik nám je let.Pár rozhovorů nám ukáže, jak je to vlastně snadné…

Komukoli prospěti můžeš... - Natálie Zavacká (JAK-K3)

9. prosince 2020 Natálie Zavacká

Kdo by si jen při oslavách Nového roku 2020 pomyslel, že srdečné objetí či políbení na tvář bude tabu, a že se „ze dne na den“ změní celé lidství.
Začíná nový den. Vzbudím se, vezmu si aktovku a jedu do školy. Ulice plné lidí, všude auta, tramvaj přecpaná. Den jako každý jiný. Odpoledne, když se vrátím domů, mamka mi dává do ruky ušitou roušku a desinfekci...

Komukoli prospěti můžeš... - Tereza Jancová (JAK-K3)

9. prosince 2020 Tereza Jancová

J.A. Komenského osobně obdivuji, protože označení „učitel národa“ nezíská jen tak někdo. A vlastně díky němu máme dnešní způsob vzdělávání, což je nazváno „škola hrou“. Takže jeho myšlenku, pod kterou si každý představí něco jiného, vlastně splnil. Pomohl dětem prakticky z celého světa ke vzdělání.

Komukoli prospěti můžeš... - Karolína Adamčíková (JAK-K3)

9. prosince 2020 Karolína Adamčíková

Proč jsem se rozhodla do této soutěže zapojit? Popravdě asi proto, že jsem chtěla lidem něco vzkázat. Dvanáctileté děti jako já nemají moc možností, kde říct svůj názor více lidem. Myslím, že toto je dobrá cesta…

Komukoli prospěti můžeš... - Vojtěch Patloka (JAK-K4)

9. prosince 2020 Vojtěch Patloka

Teď, jak je koronavirus, měli by si lidé více pomáhat. Měli by se podporovat zdravotní sestry a doktoři, protože ti v tuhle situaci to mají nejtěžší. Musí mít celý den roušky a starat se o málo nebo občas i o hodně nemocné pacienty a přitom riskují svoje životy a ohrožují svoje přátele, jen aby pomohli pacientům.

Soutěžní kvízy

Soutěžní kvízy
11. listopadu 2020 Balónek

Připravili jsme provás 3 soutěžní kvízy na různá témata. Kvízy jsou také rozdělené podle obtížnosti - pro 1. a 2. stupeň základních škol.
Vyberte správné odpovědi k našim otázkám, zašlete je nám na náš e-mail a pokud odpovíte správně, máte šanci vyhrát naše pěkné ceny.

Literární soutěž J. A. Komenský

Literární soutěž J. A. Komenský
4. listopadu 2020 Balónek

U příležitosti výročí úmrtí (350 let) jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů, J. A. Komenského, jsme pro vás připravili originální literární soutěž motivovanou jedním z jeho citátů, který je právě v dnešní nelehké době více než aktuální.

Moje rodina... - výstava nejlepších prací

Moje rodina... - výstava nejlepších prací
9. srpna 2020 Balónek

Přes prázdniny probíhá výstava nejlepších prací výtvarné soutěže Moje rodina... Nejprve byly práce k vidění ve foyer Magistrátu města Ostravy. Ve druhé polovině prázdnin se pak výstava přesunula do Mléčného baru NAPROTI v centru Ostravy.
Kdo ještě neviděl, určitě se zajděte podívat!

Moje rodina... - vyhlášení výsledků

Moje rodina... - vyhlášení výsledků
20. června 2020 Balónek

Zde jsou výsledky naší výtvarné soutěže Moje rodina... Předně však děkujeme všem dětem za účast, za velmi krásné práce, se kterými si daly spoustu práce. Velké poděkování také patří paním učitelkám a pánům učitelům a také rodičům za pomoc se zapojením dětí do soutěže.

Moje rodina... - kategorie I (do 9 let)

Moje rodina... - kategorie I (do 9 let)
15. června 2020 Balónek

V této kategorii odborná porota stanovila 6 vítězůAdéla Masaryková, Amálie Pečtová, Karel Latečka, Klára Chmielová, Lucie Podivínská, Viktorie Placová.
Internetové hlasování pak určilo dalších 5 vítězů: Adam Peterek, Anna Dluhošová, Anna Dobešová, Karolína Machová, Tereza Tichá.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.
https://www.traditionrolex.com/26