Čím / Kým bych chtěl být - Natálie Kondrátová (JLB-K1)

9. prosince 2019 Natálie Kondrátová

Vždycky jako malá jsem se houpala na houpačce a s babičkou jsme zpívaly písničky. A jak jsem měla 5 roků, tak jsem chtěla chodit do hudební školy a hrát na housle. Teď bych chtěla založit budovu, která by se jmenovala Hudební planeta. Snad víte, co by se tam dělalo! 1. Zpívalo. 2. Hrálo na nástroje.

Čím bych chtěla být - Nikola Benová (JLB-K1)

9. prosince 2019 Nikola Benová

Chtěla bych pracovat jako buď paní sestřička, nebo jako paní doktorka. No, jen si to představte MUDr. Nikola Benová. To by bylo super. Ale vraťme se k tématu. Paní doktorka samozřejmě u dětí. Sestřička píchá injekce. Pořád se bojím, že dám někomu jed do těla.

Čím / Kým bych chtěl být - Niki Ivancová (JLB-K1)

9. prosince 2019 Niki Ivancová

Až budu velká, chci být zachraňovatelkou zvířátek. Protože je to dobrý čin pro zvířátka. Abych je vysvobozovala z pastí, oken, plotů, stromů a skal. Chtěla bych, aby se jmenovala Za… Ještě nevím.

Čím / Kým bych chtěl být - Simona Žurková (JLB-K1)

9. prosince 2019 Simona Žurková

Já se jmenuji Simona Žurková a chtěla bych pracovat ve veterině nebo ve školce. Na veterině bych se starala o zvířátka a byla bych tam s sestřenicí. Pomůžu jim i kvůli drobnostem. Budu jim dávat léky, abych jim pomohla. Budu se o ně starat. Měli bychom ji v Chlebičově. Nejde mi o peníze, ale o ta zvířátka. Chci jim pomoct.

Až já budu velká, tak - Adéla Onderková (JLB-K1)

9. prosince 2019 Adéla Onderková

Až já budu velká, svět podle mě bude vypadat tak, že bude více znečištěné ovzduší a taky bude lítat více letadel, jezdit více aut. Lidé budou nosit kvůli tomu roušky na obličejích. To jsem si vymyslela. Doufám, že to tak nebude. Taky se bojím, že by mohla být válka, protože už zase války jsou. Viděla jsem to v televizi.

Čím / Kým bych chtěl být - Šimon Malohlava (JLB-K1)

9. prosince 2019 Šimon Malohlava

Vím, že teď jsem trochu zlobivý, ale do budoucna chci být hodný. Ale zase nemůžu být úplně nejhodnější, protože nechci, aby se mi kvůli tomu ve škole nějak posmívali. Já bych se chtěl chovat slušně vůči všem, myslím tím lidi, zvířata i přírodu.

Čím / Kým bych chtěl být - Anna Moravcová (JLB-K1)

Anna Moravcová

Mým snem je stát se veterinářkou. Mám ráda zvířata. Úplně nejvíce se mi líbí delfíni, psi a kočky.
Místo delfína máme doma v akváriu rybičky a k nim jednoho šneka, který má zlatou barvu a želvičku, která se jmenuje Zlatonka. Dala jsem jí takové jméno, protože má na krunýři žluté proužky.

Čím / Kým bych chtěl být - Jan Hajduk (JLB-K1)

9. prosince 2019 Jan Hajduk

Až budu velký, svět bude vypadat jinak než dnes. Mobily a playstation bude modernější, hry vyspělejší. Auta, která jsou dnes moderní, zestárnou a budou vyrobena lepší a krásnější. Nebudou vypouštět výfukové plyny, ale budou jezdit na elektřinu. Budou větší města a zvýší se počet obyvatel.

Čím / Kým bych chtěl být - Jan Hajduk (JLB-K1)

9. prosince 2019 Jan Hajduk

Až budu velký, svět bude vypadat jinak než dnes. Mobily a playstation bude modernější, hry vyspělejší. Auta, která jsou dnes moderní, zestárnou a budou vyrobena lepší a krásnější. Nebudou vypouštět výfukové plyny, ale budou jezdit na elektřinu. Budou větší města a zvýší se počet obyvatel.

Čím / Kým bych chtěl být - Adéla Burdíková (JLB-K1)

9. prosince 2019 Adéla Burdíková

Mám ráda zvířátka, proto bych chtěla být veterinářkou. Doma máme fenku yorkšírka, je jí 11 let. Jmenuje se Lily. S ní vždy jezdíme na vyšetření a očkování do Dolního Benešova. Jednou tam byla dokonce i na operaci s bříškem...

Mé vysněné povolání - Jirka Čapek (JLB-K1)

9. prosince 2019 Jirka Čapek

Ahoj, já jsem Jirka. Já bych chtěl být ojek, protože mě baví z něčeho střílet. Na chatě máme vzduchovku a ruční pistol na diabolky. Terč je ve vzdálenosti přibližně 15 metrů. Naše vzduchovka je 1 metr dlouhá. Má optický zaměřovač s pětinásobným přiblížením. Když se mi daří, tak trefím desítku.

Literární soutěž Jsem lidská bytost, myslím a mám názor

Literární soutěž Jsem lidská bytost, myslím a mám názor
14. října 2019 Balónek

Nová podzimní literární soutěž vybízí k zamyšlení nad tématy jako jsou: čím / kým bych chtěl být, co se mi líbí / nelíbí ve škole, až já budu velký / velká tak, když se mi něco nelíbí, tak.

Těšíme se na vaše práce!

Soutěž Slezská známá neznámá

Soutěž Slezská známá neznámá
11. října 2019 Balónek

Speciální mezitřídní soutěž pro žáky základních škol, poznávejte Slezskou Ostravu, splňte naše úkoly a vyhrajte hlavní cenu - občerstvení pro celou třídu v Mléčném baru NAPROTI v hodnotě 1000,- Kč.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.