Příběh potoku - Voda živá - Michaela Zábrahová (ŽV-K3)

23. května 2018 Michaela Zábrahová

Byl jednou malý proud potůčku. Pramenil v jeskyni na palouku lesních víl. Na palouku žila víla, která denně chodila k potůčku a sypala do něj kouzelná zrnka pylu, s tím že doufala, že voda oživne i s léčebnými účinky. Žádná víla nevěřila, že voda dokáže oživnout a k tomu ještě s léčebnou mocí, každá víla se jí jen vysmála.

Živá voda - Martin Šrámek (ŽV-K3)

23. května 2018 Martin Šrámek

Dneska si pouvažuji o vodě a problémy s ní a  sepíšu moje myšlenky na papír. Ale tyto témata mě moc nelákají, protože nemám rád pomyšlení na to, že najednou se něco takového muže stát.
Co kdyby nebyla voda? Kdyby nebyla voda na světě, tak my jsme tady nebyli, protože život vznikl ve vodě z mikroskopických částic...

Studánka s živou vodou - Lucie Peterková (ŽV-K3)

23. května 2018 Lucie Peterková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
V jednom velikém zámku obklopeném nádherným parkem žila krásná a hodná princezna se svými rodiči a poddanými. Všichni si žili šťastně a spokojeně, každý vykonával svoji práci v zámecké kuchyni, v zahradě, konírnách, ale o okolí zámku se příliš nestarali. Lesy houstly, všude se objevovaly husté keře, nikdo neudržoval ani lesní pěšinky, ani neošetřoval lesní studánky.

Živá voda - Kateřina Chovancová a Karolína Tvardíková (ŽV-K2)

23. května 2018 Kateřina Chovancová a Karolína Tvardíková

Jednoho dne mladík Fred jako obvykle seděl na gauči ve svém bytě a pozoroval svůj oblíbený pořad v televizi. Najednou ho napadlo, co kdyby odcestoval někam daleko? Přítelkyni nemá, ani děti ne, tak komu by chyběl? Řekl si, že si sbalí všechny věci a až na letišti se rozhodne, kam odletí.

Živá voda - Karolina Vládíková (ŽV-K2)

23. května 2018 Karolina Vládíková

Toto slovní spojení najdete většinou v pohádkách. Určitě víte, že v pohádkách bojuje dobro se zlem, no a s vodou je to stejně, živá voda zastupuje stranu dobra a no a stranu zla neživá voda. No a když už jsme u těch pohádek, tak já vám jednu řeknu.
Žila, byla jednou jedna holčička Zuzka. Zuzka ale není jen tak obyčejná holčička, Zuzka je tajná agentka.

Každá kapka vody je důležitá - Karolína Macalíková (ŽV-K2)

23. května 2018 Karolína Macalíková

V pohádkách živá voda představuje kouzelnou vodu, která oživí mrtvé. Dnes je živá voda každá kapka pitné vody, která je nesmírně nutná pro život na zemi. V Africe to mají jinak, když se můžou napít čisté vody, tak je to pro ně ještě víc než pro nás třeba ten nejlepší, nejdražší mobil. Voda je nesmírně nutná nejen pro lidi, ale také pro zvířata či rostliny.

Živá voda - Amálka Vaňková (ŽV-K2)

23. května 2018 Amálka Vaňková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
Živá voda je zázrakem celé přírody. Je také domovem podvodního sumce jménem Křidýlko, který zde žije se svou paní štikou. Je to velmi vzácný druh štiky sýrové a jmenuje se Hermelínka. Žijí spolu v malebném jezírku Živá voda. Není to ale ledajaké jezírko. Má totiž kouzelné účinky – dokáže zahojit každou ránu a uzdravit každou nemoc...

Živá voda - Erik Benek (ŽV-K2)

23. května 2018 Erik Benek

Co je to živá voda?
Tu nám dává naše příroda.
Živá voda teče z hor,
proto na ni musíme dávat pozor.

Živá voda - Michaela Proroková (ŽV-K2)

23. května 2018 Michaela Proroková

Znám ji z pohádek. Zlý král nechal popravit Jiříka, protože mu nechtěl dát Zlatovlásku za ženu. Zlatovláska použila vodu a Jiřík oživl. Musela použít obě vody, nejprve mrtvou a pak živou vodu. Bez vody živé by se Jiřík a Zlatovláska neradovali z dalšího společného života. Ve vodě je život.

O živé vodě - Klára Growková (ŽV-K2)

23. května 2018 Klára Growková

Byl jednou jeden pejsek, který se jmenoval Aslan. Byl to toulavý pes, ale byl moc krásný. Chodil za holčičkou a její rodinou. Holčička se jmenovala Elenka. Vždycky mu dávala psí granule a vodu, která mu strašně moc chutnala. Vždycky si říkal, odkud ta voda může být...

Živá voda - Lilien Daskalov (ŽV-K2)

23. května 2018 Lilien Daskalov

Bylo jednou jedno království, kde sloužila hezká a milá služka. Jmenovala se Ella. Jednou se potkala s chlapcem jménem Adam. Chodili spolu na trh pro jídlo. Za nějakou dobu Ella měla onemocnět a měla jí hrozit smrt, protože byla prokletá čarodějnicí.

Voda je dar - Lenka Kubová (ŽV-K2)

23. května 2018 Lenka Kubová

Píše se rok 2038. To je docela blízká budoucnost. Lidé svou činností vyčerpali zásoby vody na Zemi. Nyní učení učenci a chytří chytrolíni z celého světa hloubají na d tím, jak nahradit vodu. Těch učenců a chytrolínů se ale moc nesešlo.
Vlastně jsou jen tři. Maminka Běla, kocour Miky a malá holčička Vlasta. Sedí doma v kuchyni a usilovně přemýšlejí...

Příběh o živé vodě - Hynek Broukal (ŽV-K2)

23. května 2018 Hynek Broukal

Jako každý den jsme s mým psem Benem vyrazili na procházku. Bylo krásné páteční odpoledne, a protože mé v sobotu čekal volný den, rozhodl jsem se, že si procházku prodloužíme až na vrcholek nedaleké skalnaté hory.
Zkusili jsme jinou trasu než obvykle, vzali jsme to jižní stěnou, která není tak používaná turisty pro svou strmost a za deštivého počasí je velmi nebezpečná.

Feby a Lukaso - Běla Kurečková (ŽV-K2)

23. května 2018 Běla Kurečková

Byla jednou jedna křeččice a byla princeznou kouzelného království a hledala si manžela a tak její rodiče uspořádali námluvy. Ale nikdo ji moc nezajímal, chtěla krásného manžela a chytrého a samozřejmě i udatného. Všichni sice byli udatní a asi i chytří, ale nebyli hezcí, kromě jednoho, který zas nebyl udatný, protože se staral jenom o svou krásu.

O živé vodě - Eva Filipcová (ŽV-K2)

23. května 2018 Eva Filipcová

Bylo jedno jezírko a v něm žily vodní víly s královnou, která se jmenovala Melodí a ta měla 3 dcery. Nejstarší dcera se jmenovala Eleonora, prostřední se jmenovala Pomněnka ta nejmladší Kiara.
Otec král zemřel při napadení nepřáteli. Napadl je král Vojtěch z Bažin a měl sebou velká vojska. Od té doby královna Melodí nechala střežit jezero. Eleanor s Pomněnkou tají Kiaře smrt svého otce. Tvrdí jí, že otce nemá.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.