Pomoc a radost babičce - Nikola Benová (JAK-K2)

9. prosince 2020 Nikola Benová

Byla jednou jedna holčička Anička, která měla babičku. Babička byla hodná, ale bohužel i hodně stará a už toho moc nezmohla. Nebyla sama, měla svého Maxe. Max byl její pejsek pudl. Měla také sousedky. Byly na tom stejně. Jedna se jmenovala Karla a druhá Maruška. Byly to nejlepší kamarádky od tří let. Takové přátelství byste chtěli i vy, věřte mi.

Vzájemná pomoc - Petr Dudek (JAK-K3)

9. prosince 2020 Petr Dudek

V době korony si my lidi musíme pomáhat. Sice jsme skoro všichni v karanténě, ale někteří riskují své zdraví, například kuchaři se snaží vařit jídlo pro staré lidi a hodně pro nemocnice. Nejvíce svoje zdraví riskují zdravotníci a sestřičky. Každý den musí nosit roušky a různé obleky.

Komukoli prospěti můžeš... - Marie Mikulová (JAK-K3)

9. prosince 2020 Marie Mikulová

Výrok j. A. Komenského: „Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád, možno-li celému světu,“ mě přiměl k zamyšlení nad problémy dnešního světa. Vyhledala jsem si různé články a organizace např. Lékaři bez hranic nebo Člověk v tísni. Obě organizace jsou rozšířené různě po světě. Touto úvahou bych chtěla poukázat na to, že je rozumné lidem pomáhat.

Komukoli prospěti můžeš... - Adéla Karásková (JAK-K3)

9. prosince 2020 Adéla Karásková

V dnešní době si lidé hledí sami sebe. Přitom kolem nás je spousta lidí, kterým můžeme pomoci. Nemusí to být velká pomoc. Stačí maličkost, která nás vlastně ani nic nestojí a přitom můžeme udělat velkou věc. A vůbec nezáleží na tom, kolik nám je let.Pár rozhovorů nám ukáže, jak je to vlastně snadné…

Komukoli prospěti můžeš... - Natálie Zavacká (JAK-K3)

9. prosince 2020 Natálie Zavacká

Kdo by si jen při oslavách Nového roku 2020 pomyslel, že srdečné objetí či políbení na tvář bude tabu, a že se „ze dne na den“ změní celé lidství.
Začíná nový den. Vzbudím se, vezmu si aktovku a jedu do školy. Ulice plné lidí, všude auta, tramvaj přecpaná. Den jako každý jiný. Odpoledne, když se vrátím domů, mamka mi dává do ruky ušitou roušku a desinfekci...

Komukoli prospěti můžeš... - Tereza Jancová (JAK-K3)

9. prosince 2020 Tereza Jancová

J.A. Komenského osobně obdivuji, protože označení „učitel národa“ nezíská jen tak někdo. A vlastně díky němu máme dnešní způsob vzdělávání, což je nazváno „škola hrou“. Takže jeho myšlenku, pod kterou si každý představí něco jiného, vlastně splnil. Pomohl dětem prakticky z celého světa ke vzdělání.

Komukoli prospěti můžeš... - Karolína Adamčíková (JAK-K3)

9. prosince 2020 Karolína Adamčíková

Proč jsem se rozhodla do této soutěže zapojit? Popravdě asi proto, že jsem chtěla lidem něco vzkázat. Dvanáctileté děti jako já nemají moc možností, kde říct svůj názor více lidem. Myslím, že toto je dobrá cesta…

Komukoli prospěti můžeš... - Vojtěch Patloka (JAK-K4)

9. prosince 2020 Vojtěch Patloka

Teď, jak je koronavirus, měli by si lidé více pomáhat. Měli by se podporovat zdravotní sestry a doktoři, protože ti v tuhle situaci to mají nejtěžší. Musí mít celý den roušky a starat se o málo nebo občas i o hodně nemocné pacienty a přitom riskují svoje životy a ohrožují svoje přátele, jen aby pomohli pacientům.

Literární soutěž J. A. Komenský

Literární soutěž J. A. Komenský
4. listopadu 2020 Balónek

U příležitosti výročí úmrtí (350 let) jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů, J. A. Komenského, jsme pro vás připravili originální literární soutěž motivovanou jedním z jeho citátů, který je právě v dnešní nelehké době více než aktuální.

Literární soutěž Jsem lidská bytost... - vyhlášení vítězů

Literární soutěž Jsem lidská bytost... - vyhlášení vítězů
9. prosince 2019 Balónek

Vyhlašujeme vítěze naší literární soutěže Jsem lidská bytost, myslím a mám názor. Vzhledem k velkému počtu došlých prací v kategorii K1 (do 9 let), jsme v  této kategorii nakonec vyhlásili 11 vítězů. Všechny vítězné práce naleznete na našich stránkách...

Kým bych chtěla být… - Nela Sučanská (JLB-K4)

9. prosince 2019 Nela Sučanská

Jsem člověk, který dělá spoustu chyb, ale to je zcela normální, protože lidé prostě a jednoduše chyby dělají. Ty jsou však velmi různorodé. Někdo jen něco poplete, jindy je omyl náhodný, avšak bohužel často se stává, že se jedná o špatný úmysl a pak, když si člověk uvědomí, že jeho chování nebylo správné, je velmi složité danou situaci napravit.

Čím, Kým bych chtěla být - Lada Rýdlová (JLB-K4)

9. prosince 2019 Lada Rýdlová

Čím nebo kým bych chtěla být, to je teprve otázka. V minulosti jsem chtěla být jedním člověkem. Teď jsem druhým. Doufám, že teď jsem alespoň z části takovým, jakým jsem chtěla být. A v budoucnu budu třetím.

Až já budu velká, tak… - Monika Šťavová (JLB-K4)

9. prosince 2019 Monika Šťavová

Píše se rok 2019 a jako každý teenager v dnešní době držím mobilní telefon a placem rychle kroutím nad jasně svítícím displejem s reklamami, texty plných prázdných slov a s fotografiemi spolužáků s prázdnými úsměvy na tvářích. Takto každý z nás prokrastinuje okolo tří hodin denně.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.