Jak můj táta kupoval WC štětku - Anna Dedková - (RH-K4)

4. prosince 2023 Anna Dedková

Dostavěli jsme dům a kromě zařízení do pokojů a kuchyně bylo nutno vybavit i místnost, kde i „císařpán chodí pěšky, „tudíž záchod. Kromě různého vybavení bylo nutno koupit i čistič mísy, tedy štětku. Konkrétně WC štětku s držáčkem, který je upevněn na šroubku s hmoždinkou ve zdi. Ještě přesněji v kachličce vedle mísy.

Rodinné humoresky - Alena Ciprichová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Alena Ciprichová

K této soutěži jsem se rozhodla využít vzpomínky mého tatínka, protože spolu tyto věci moc neprobíráme, tudíž mne jeho odpovědi velice zajímají.

Tatínek se topí s kolečkama - Václav Polák - (RH-K4)

4. prosince 2023 Václav Polák

Budu se ptát svého tatínka-Tomáše, který pracuje ve státní správě. Pomáhá řešit lidem, jejich sociální situaci, bydlení a zlepšovat životní úroveň. Jeho největším koníčkem je práce na chatě, kde rád seče trávu, natírá vše, co se dá, opravuje pokažené věci a celkově tak relaxuje a čerpá energii do dalších pracovních dní.

Interview se členem rodiny - Klára Kufová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Klára Kufová

Rozhodla jsem se udělat interview se svou babičkou Emílií, která přes 50 let pracovala ve školství a zažila mnoho vtipných situací, ke kterým se dodnes ráda vrací. Pro dnešní rozhovor si jednu z nich vybrala.

Jedna zkušenost s pivem stačila - Michaela Bahrová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Michaela Bahrová

Když jsem byla malá, tak mě zajímalo, jak chutná pivo. V té době mi bylo asi 7 nebo 8 let. Mým rodičům totiž pivo chutnalo, tak jsem chtěla vědět, jak to chutná. Rodiče mi říkali, že to pivo mít nemůžu, protože to je jenom pro dospělé.

Střípky rodinných historek - Aneta Ulmová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Aneta Ulmová

A je to tady zase, rodinná oslava narozenin. Moje babička má sedmdesát tři let, což znamená typická rodinná sešlost. Sejde se celá rodina, všechny tety, strejdové, sestřenice, bratranci atp. Některé ani neznám, ale stejně celý večer budu poslouchat, jak jsem vyrostla a jak mě vozili v kočárku, když mi byly třeba dva roky.

Tatínek darebák? - Adéla Machotková - (RH-K4)

4. prosince 2023 Adéla Machotková

Tato příhoda se u nás povídá snad každým rokem, hlavně kolem silvestra z nějakých podivných a neznámých důvodů... Za doby, kdy ještě můj táta chodil na základní školu, tak byl celkem „darebák”. Moc se neučil, ale rád se občas poflakoval s jeho kamarády po městě.

Strašení v nemocnici - Dominik Šánta - (RH-K4)

4. prosince 2023 Dominik Šánta

Jelikož moje babička pracuje v nemocnici jako sestřička, tak by bylo zajímavé se jí zeptat, jestli nemá nějakou historku, a hele, ona ji fakt měla. Byl letní krásný večer. Všichni pacienti byli v klidu, zkrátka prostě klidná směna. Je potřeba zmínit, že v tu dobu bylo horké léto a asi bylo hodně dusno, což znamená, že byla otevřená okna.

„Romantické“ rande - Barbora Šímová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Barbora Šímová

Všichni máme jistě nějaké vtipné rodinné vzpomínky, které se buď staly v naší přítomnosti, nebo v minulých letech našich rodičů či prarodičů. A co si budeme povídat, některé z nich jsou opravdu dokonalé jednohubky.

Dědeček a kempování - Filip Urban - (RH-K4)

4. prosince 2023 Filip Urban

Jednoho překvapivě teplého dubnového rána, kdy se všechny květy probouzely a už pár dnů kvetly spolu s listy na stromech, co zakrývaly naše obrovské slunce bez mraků, se naše celá rodina rozhodla sejít a oslavit narozeniny našeho nejmladšího člena rodiny, Matouše. Je to syn bratrance mojí maminky a všichni se ho nemůžou nabažit.

Vánoce s kaprem a psy - Aneta Marhevská - (RH-K4)

4. prosince 2023 Aneta Marhevská

Byl zimní večer před Vánocemi, venku padal sníh, doma byla vánoční nálada a ve vaně plaval spokojeně kapr. Mně byl 5 let, bydleli jsme v bytě společně s našimi psy Ketty a Perry. Ketty a Perry se chodily často dívat do koupelny, jak si tam kapřík pěkně plave.

Rodinné humoresky - Filip Wardas - (RH-K4)

4. prosince 2023 Filip Wardas

Před pár lety jsme se rozhodli, že běžný nákup v supermarketu dostane trochu vojenský nádech. Můj děda, který strávil svá mladá léta v armádě, se stal nečekaným velitelem naší mise. S výkřikem: “Do boje!”, jsme se vydali do velkoobchodního labyrintu, přičemž děda vedl cestu s košíkem, který si přejmenoval na “vojenský taktický vozík”.

Rodinné humoresky - Vojtěch Kraus - (RH-K4)

4. prosince 2023 Vojtěch Kraus

Jednoho krásného slunečného jarního odpoledne jsem šel s rodiči a mladším bráchou na procházku do nedalekého porubského lesoparku. Vzhledem k tomu, že bylo po dešti, naše cesta vedla raději po vyšlapané lesní pěšince.

Rodinné humoresky - Dominik Chalupa - (RH-K4)

4. prosince 2023 Dominik Chalupa

Život s mladší sestrou bývá pro staršího sourozence většinou těžší. Navzájem si děláte naschvály a provokujete se, obzvlášť když jste oba ještě malí, ale když se něco přihodí tomu mladšímu, vina většinou padne na toho staršího. Typická věta: “Máš mít víc rozumu!”, zní v hlavě asi každému staršímu sourozenci.

Doklady - Viktorie Davidová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Viktorie Davidová

Před dvěma lety jsme se v létě rozhodli, že strávíme týdenní dovolenou v Řecku. Jela jsem s tetou Verčou a její kamarádkou Lenkou s její rodinou. Domluvili jsme se, že pojedeme jedním větším autem. Lenčin manžel Vašek řídil, a tak jsme se vydali na dovolenou cestou přes balkánské země. Ale nebyli bychom to my, kdyby šlo všechno hladce.

Co ten brácha zase provedl? - Markéta Godfrydová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Markéta Godfrydová

„Taková šílená rodina!“ To dokáže říct jen ten člověk, který má vlastního sourozence. A já toto o naší rodině říct můžu, protože vyrůstám se svými třemi staršími bratry. Ten nejstarší je samozřejmě něčím výjimečný, ale každého z nich mám ráda stejně, i když někdy to tak nevypadá. Sama si říkám: „Jaké by to bylo ty bráchy nemít?“

Král blat - Adam Erdös - (RH-K4)

4. prosince 2023 Adam Erdös

Zdá se mi to, jako by se to stalo včera, přitom je to už několik let od této legendární dovolené. Vždycky, když na si na ni vzpomenu, vybaví se mi jen vtipné vzpomínky, na které budu v dobrém vzpomínat.

Štědrý den aneb náš dokonalý svátek - Federica Ferrová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Federica Ferrová

Vždy jsem milovala každé sváteční dny, ať už to byl Halloween, Velikonoce, nebo třeba jen jednodenní prázdniny. Můj oblíbený byl ale vždy Štědrý den. Vrátit se domů ze školy, kde jsme v angličtině dostali vánoční pracovní list, nebo mé hodiny klavíru a také houslí, ve kterých jsme vždy hráli pouze koledy, nebo známé anglické písně, jako je třeba White Christmas.

Šťastné trhliny v lásce - Štěpánka Nyklová - (RH-K4)

4. prosince 2023 Štěpánka Nyklová

Drahý B. Ji, uplynul již celý rok ode dne, kdy nás od sebe odloučila pět tisíc mil vzdálená válka. Od té doby neuběhl jeden jediný den, kdy bych na tebe nemyslela, kdy by se mi po tobě nestýskalo a vím, že za tím nekonečným oceánem sedíš ty a při čtení každého slova v tomto dopise myslíš na mě.

Rodinné humoresky - Tereza Lankočí - (RH-K4)

4. prosince 2023 Tereza Lankočí

Nemyslím si, že bych byla nějak výrazně špatná v pamatování si věcí, avšak netvrdím ani, že bych v tom nějak vynikala, a to hlavně když jde o učivo, které bych měla umět, věci, které bych měla udělat nebo vzpomínky dávno prožité. Ovšem je zde jeden zážitek, jenž se mi vryl hluboko do paměti.

Literární soutěž Rodinné humoresky

Literární soutěž Rodinné humoresky
30. října 2023 Balónek

Začalo internetové hlasování - hlasujte do pátku 8.12.2023 12:00 hod.

Rodinný život někdy přináší vážné chvíle. Ale hlavně také spoustu zábavných zážitků, momentek, které si pak pamatujeme po celý život a rádi na ně vzpomínáme...
Promluv si s rodiči, sourozenci, babičkou nebo dědečkem a připomeň si humorné situace ze života vaší rodiny. A pak se o ně s námi poděl v naší literární soutěži...

Literární soutěž Kamarádství nezná hranic - vyhlášení výsledků

Literární soutěž Kamarádství nezná hranic - vyhlášení výsledků
9. prosince 2022 Balónek

Vyhlašujeme vítěze naší literární soutěže Kamarádství nezná hranic.
Předně však chceme pochválit všechny děti, které se zúčastnily naší soutěže. Měli jsme obrovskou radost, jaké krásné práce jste nám zaslali. Všichni, opravdu všichni, můžete být na sebe velmi pyšní...

Kamarádství nezná hranic - Markéta Šimečková - (KNZ-K1)

5. prosince 2022 Markéta Šimečková

Kamarádství záleží na tom, jak se ten kamarád chová. Nezáleží na tom, jestli mluví ukrajinsky, německy, polsky, anglicky. Mám jednu kamarádku z Ukrajiny a jmenuje se Vika. Líbí se mi na ní, že je hodná a není zlá. Jsem ráda, že jí něco rozumím...

Moje kamarádství - Kamila Popelková - (KNZ-K1)

5. prosince 2022 Kamila Popelková

Kamarádství je moc důležité, protože máš společnost a nejsi sám. Když někdo nemá kamaráda, tak je to smutné. Když jsem poprvé nastoupila do jiné školky, protože jsme se přestěhovali, nejprve jsem nikoho neznala. Potom jsem se brzo skamarádila a bylo mi hezky...

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.