Kým bych chtěla být… - Leona Novotná (JLB-K3)

9. prosince 2019 Leona Novotná

Chtěla bych být člověkem, který dokáže odpouštět a zapomenout na chyby, které se staly v minulosti, na problémy a na vše špatné, co se mi přihodilo. Myslím si, že když se člověk dokáže odpoutat od minulosti, může být jeho přítomnost a budoucnost mnohem úspěšnější. Špatná minulost je podle mě břemeno, které člověka táhne ke dnu.

Čím / Kým bych chtěl být - Petra Fědorová (JLB-K1)

9. prosince 2019 Petra Fědorová

Já jsem od svých 7mi nebo 8mi let chtěla kreslit kreslené seriály na počítači. Byla bych šéfkou firmy, která by se jmenovala…. Eee, ještě nevím. Moje firma by měla 1, 2, 3, 4, 30 pater. V každém patře by bylo jedno oddělení. V mé firmě by pracovalo asi 5000 lidí a později i víc.

Čím / Kým bych chtěl být - Natálie Kondrátová (JLB-K1)

9. prosince 2019 Natálie Kondrátová

Vždycky jako malá jsem se houpala na houpačce a s babičkou jsme zpívaly písničky. A jak jsem měla 5 roků, tak jsem chtěla chodit do hudební školy a hrát na housle. Teď bych chtěla založit budovu, která by se jmenovala Hudební planeta. Snad víte, co by se tam dělalo! 1. Zpívalo. 2. Hrálo na nástroje.

Čím bych chtěla být - Nikola Benová (JLB-K1)

9. prosince 2019 Nikola Benová

Chtěla bych pracovat jako buď paní sestřička, nebo jako paní doktorka. No, jen si to představte MUDr. Nikola Benová. To by bylo super. Ale vraťme se k tématu. Paní doktorka samozřejmě u dětí. Sestřička píchá injekce. Pořád se bojím, že dám někomu jed do těla.

Čím / Kým bych chtěl být - Niki Ivancová (JLB-K1)

9. prosince 2019 Niki Ivancová

Až budu velká, chci být zachraňovatelkou zvířátek. Protože je to dobrý čin pro zvířátka. Abych je vysvobozovala z pastí, oken, plotů, stromů a skal. Chtěla bych, aby se jmenovala Za… Ještě nevím.

Čím / Kým bych chtěl být - Simona Žurková (JLB-K1)

9. prosince 2019 Simona Žurková

Já se jmenuji Simona Žurková a chtěla bych pracovat ve veterině nebo ve školce. Na veterině bych se starala o zvířátka a byla bych tam s sestřenicí. Pomůžu jim i kvůli drobnostem. Budu jim dávat léky, abych jim pomohla. Budu se o ně starat. Měli bychom ji v Chlebičově. Nejde mi o peníze, ale o ta zvířátka. Chci jim pomoct.

Až já budu velká, tak - Adéla Onderková (JLB-K1)

9. prosince 2019 Adéla Onderková

Až já budu velká, svět podle mě bude vypadat tak, že bude více znečištěné ovzduší a taky bude lítat více letadel, jezdit více aut. Lidé budou nosit kvůli tomu roušky na obličejích. To jsem si vymyslela. Doufám, že to tak nebude. Taky se bojím, že by mohla být válka, protože už zase války jsou. Viděla jsem to v televizi.

Čím / Kým bych chtěl být - Šimon Malohlava (JLB-K1)

9. prosince 2019 Šimon Malohlava

Vím, že teď jsem trochu zlobivý, ale do budoucna chci být hodný. Ale zase nemůžu být úplně nejhodnější, protože nechci, aby se mi kvůli tomu ve škole nějak posmívali. Já bych se chtěl chovat slušně vůči všem, myslím tím lidi, zvířata i přírodu.

Čím / Kým bych chtěl být - Anna Moravcová (JLB-K1)

Anna Moravcová

Mým snem je stát se veterinářkou. Mám ráda zvířata. Úplně nejvíce se mi líbí delfíni, psi a kočky.
Místo delfína máme doma v akváriu rybičky a k nim jednoho šneka, který má zlatou barvu a želvičku, která se jmenuje Zlatonka. Dala jsem jí takové jméno, protože má na krunýři žluté proužky.

Čím / Kým bych chtěl být - Jan Hajduk (JLB-K1)

9. prosince 2019 Jan Hajduk

Až budu velký, svět bude vypadat jinak než dnes. Mobily a playstation bude modernější, hry vyspělejší. Auta, která jsou dnes moderní, zestárnou a budou vyrobena lepší a krásnější. Nebudou vypouštět výfukové plyny, ale budou jezdit na elektřinu. Budou větší města a zvýší se počet obyvatel.

Čím / Kým bych chtěl být - Jan Hajduk (JLB-K1)

9. prosince 2019 Jan Hajduk

Až budu velký, svět bude vypadat jinak než dnes. Mobily a playstation bude modernější, hry vyspělejší. Auta, která jsou dnes moderní, zestárnou a budou vyrobena lepší a krásnější. Nebudou vypouštět výfukové plyny, ale budou jezdit na elektřinu. Budou větší města a zvýší se počet obyvatel.

Čím / Kým bych chtěl být - Adéla Burdíková (JLB-K1)

9. prosince 2019 Adéla Burdíková

Mám ráda zvířátka, proto bych chtěla být veterinářkou. Doma máme fenku yorkšírka, je jí 11 let. Jmenuje se Lily. S ní vždy jezdíme na vyšetření a očkování do Dolního Benešova. Jednou tam byla dokonce i na operaci s bříškem...

Mé vysněné povolání - Jirka Čapek (JLB-K1)

9. prosince 2019 Jirka Čapek

Ahoj, já jsem Jirka. Já bych chtěl být ojek, protože mě baví z něčeho střílet. Na chatě máme vzduchovku a ruční pistol na diabolky. Terč je ve vzdálenosti přibližně 15 metrů. Naše vzduchovka je 1 metr dlouhá. Má optický zaměřovač s pětinásobným přiblížením. Když se mi daří, tak trefím desítku.

Literární soutěž Jsem lidská bytost, myslím a mám názor

Literární soutěž Jsem lidská bytost, myslím a mám názor
14. října 2019 Balónek

Nová podzimní literární soutěž vybízí k zamyšlení nad tématy jako jsou: čím / kým bych chtěl být, co se mi líbí / nelíbí ve škole, až já budu velký / velká tak, když se mi něco nelíbí, tak.

Těšíme se na vaše práce!

Literární soutěž Živá voda - předání cen

Vítězové v kategorii K1 (do 9 let)
21. června 2018 Balónek

V pátek 1. 6. 2018 proběhlo předávání cen soutěže Živá voda na pódiu v Slezkoostravském hradu v Ostravě v rámci akce Hledej pramen vody pořádané společností Ostravské vodárny a kanalizace a.s.

Literární soutěž Živá voda - vyhlášení výsledků

Literární soutěž Živá voda - vyhlášení výsledků
29. května 2018 Balónek

Známe již všechny výherce v naší soutěži, děkujeme všem za účast, za velmi krásné literární práce. V hlasování to byla bitva a těší nás, že se do něj zapojilo tolik příznivců soutěžících autorů. Oficiální předání cen proběhne 1. 6. 2018 na Slezskoostravském hradu v rámci akce Hledej pramen vody pořádané společností Ostravské vodárny a kanalizace a.s. Dětem, které nebudou moci dorazit, zašleme ceny poštou.

Literární soutěž Živá voda - spuštěno hlasování

Literární soutěž Živá voda - spuštěno hlasování
24. května 2018 Balónek

Známe již vítěze hodnocení naší odborné komise.

Další vítěze určí pouze vaše hlasy. Nyní bylo spuštěno internetového hlasování, na konci textu označte vaši oblíbenou práci pomocí tlačítka To se mi líbí. Hlasování bude ukončeno v úterý 29. 5. 2018 v 15 hodin. V každé kategorii vybíráme ještě další 3 vítěze...

Život na Marsu - Jakub Salava, Jakub Večeřa a Marek (ŽV-K2)

23. května 2018 Jakub Salava, Jakub Večeřa a Marek

Píše se rok 2036
Slavní archeologové: Jakub Erben, Jakub Einstaein a Marek Bieber se vydávají najít život na Marsu. Když se dokopali k ledu, tak Marek Bieber do toho ledu kopl krumpáčem, najednou „křřřř“. Led se pod námi prolomil a Marek Bieber řval: „My tady umřeme.“

Zotročení elfové a rosa - Jana Vacková (ŽV-K4)

23. května 2018 Jana Vacková

Teplé paprsky slunce pomalu odháněly hustou mlhu a odhalily staré opuštěné stavení. Na  rozpadlém okně si vrabci postavili hnízdo a ptáčata se učila létat nad zaprášeným nábytkem. Rozličné druhy hmyzu hodovaly na ztrouchnivělém dřevě a přezrálýc

Peruť vody - Eliška Eisenhammerová (ŽV-K4)

Peruť vody - Eliška Eisenhammerová
23. května 2018 Eliška Eisenhammerová

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
Jak dlouho jsem tam stála? Tam nahoře, na útesu. Jak dlouho jsem se dívala do vln a přemýšlela? Nevím. Na útesu pro mě čas neplyne. Miluji vodu. Ráda tady nahoře stojím a poslouchám tříštění vln o útesy. Jenže mám ráda i svůj kmen a vesnici. Spolu žijeme, spolu lovíme a spolu jíme. Voda je sice nádherná a divoká a dokáže léčit, ale dole u kmene je moje místo...

Lekce vodní víly - Jakub Řehořka (ŽV-K4)

23. května 2018 Jakub Řehořka

Kdysi dávno si v jedné malé vesnici lidé vůbec nevážili vody. Říkávali, že je jí všude dost a že nikdy její pramen nemůže vyschnout. Místo toho, aby vodě děkovali, že jejich vesnicí protéká průzračná a čistá, dělali si z řeky smetiště, házeli do ní odpadky a někdy si dokonce v zimě stěžovali, že je moc studená a divoká.

Živá voda - Věra Polášková (ŽV-K4)

23. května 2018 Věra Polášková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
Kampak se poděla prastará pýcha?
šuměla, bublala, zurčila…
Kdysi tak bouřlivá, nyní tak tichá,
ne ona pravidla určila.

Oheň v dešti - Anna Tomšíková (ŽV-K4)

23. května 2018 Anna Tomšíková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
Vzpomínám na 20. léta 21. století. Ačkoli se o tomto období píše v e-učebnicích, není tomu tak dávno. Zdá se mi, jako by to bylo včera, kdy jsem se procházela úzkými uličkami centra města a míjela rozzlobené řidiče, jak čekají na semaforu. Dnešním mladým přijde nesmyslné, že lidé chodili pěšky. Nasednou do autonomní krabice a nechají se odvézt, kam je libo.

Životodárná voda - Michaela Wittková (ŽV-K3)

23. května 2018 Michaela Wittková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
Bez vody by neexistoval život a své o tom vědí i zvířátka v tomto příběhu…
Byl nádherný letní večer. Potůček si zpíval, včeličky si povídaly. Jedna druhé říkala, kolik nektaru dnes nasbíraly. Zvířátka, která bydlí v lese, se chystala ulehnout ke spánku, protože je zítra čeká náročný den. Chystají se vyčistit potůček, jelikož je tam velký nános bláta, které snižuje hladinu potůčku.

Světélkující rybník - Filip Čech (ŽV-K3)

23. května 2018 Filip Čech

Byla středa 11. dubna a vzbudil mě hlasitý křik: „Vstávej, vstávej!“ Lekl jsem se a rychle jsem se rozhlédl, co se vlastně děje. Po pár sekundách do pokoje vtrhla moje maminka a řekla: „ Filipe, vstávej! Rychle! Je povodeň.“ Nejdříve jsem tomu vůbec nechtěl věřit, ale podíval jsem se z okna a na ulici se přímo valila spousta vody. Úplná řeka!

O vodě - Matouš Antala (ŽV-K3)

23. května 2018 Matouš Antala

Říká se, že kdysi dávno v jednom malém lese tekl potůček, nebyl to ledajaký potůček, byl to potůček se živou vodou. A ta živá voda byla tak krásně průhledně čistá, že v ní plavaly různé exotické a pestrobarevné druhy rybek. Potůček tekl až z nejvyšší skály. Tekl přes hory, přes kameny, přes lesy až do malého lesíka, kde stékala voda v podobě malého vodopádu dolů do rybníčka.

O prameni živé vody - Julie Hajduková a Viktorie Andronikidu (ŽV-K3)

23. května 2018 Julie Hajduková a Viktorie Andronikidu

Jednoho krásného den se Anička a Toníček rozhodli, že si půjdou na louku udělat piknik. Když dorazili na krásný palouček, rozložili si deku, ale zjistili, že si s sebou zapomněli vzít do košíčku ovoce. A tak se rozhodli, že když je to do lesa kousíček, půjdou si natrhat lesní jahody, maliny a ostružiny. Na palouček se vraceli s plným košíčkem a těšili se, jak si společné chvilky užijí.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.