Svět vody - Jan Tesařík (ŽV-K3)

23. května 2018 Jan Tesařík

Byl jednou jeden potok, který se jmenoval Živý. Potok s živou vodou, byl kouzelný a mohl přenést do Světa vod tím, že se vleze do vody.
Jednoho dne k tomu potoku přišli na ryby malý kluk Honza s taťkou Jirkou. Vlezli do vody, aby se jim lépe rybařilo. Portál, který je přenese do Světa vod, se pod nimi propadl.

Živá voda - Eliška Bouchalová (ŽV-K3)

23. května 2018 Eliška Bouchalová

Na tom našem velkém světě žije mnoho lidí, a jedním z nich je i Lucka. Lucce je 16 let, má blonďaté vlasy a modré oči. Žije v české republice s maminkou, tatínkem a mladší sestřičkou Annou. Jedno ve škole, když se bavila s kamarádkami, se jedna z nich zeptala: „Kam pojedete na letní prázdniny?“

Živá voda - Tereza Hrodková (ŽV-K3)

23. května 2018 Tereza Hrodková

„Crr!“ řinčel ráno budík, až jsem myslela, že s ním hodím o stěnu. Byl tu den jako každý jiný, opět škola, jedna z nejhorších věcí v mém životě.
Začala jsem ranní hygienou, zkontrolovala Facebook, pak jsem se ani nestihla nasnídat, protože jsem vůbec nestíhala, rozloučila jsem se s rodiči a pospíchala z domu.

Živá voda - Sofie Nespěšná (ŽV-K3)

23. května 2018 Sofie Nespěšná

Každý si pod tímto významem představíme obvykle vodu z pohádky o Zlatovlásce. Z praktického hlediska ale význam slova „živá voda“ může být voda na pití, pro rostliny a hlavně součást života každého z nás.
Už když jsme byli u maminky v bříšku, všude kolem nás byla plodová voda. Celý život pijeme vodu, koupeme se v ní, plaveme v ní...

Živá voda - Lukáš Kříž (ŽV-K3)

23. května 2018 Lukáš Kříž

Byl jednou jeden drak. Měl hodně málo kamarádů, a tak se rozhodl, že si jich najde trochu víc. Šel a najednou se od jeho nohou ozvalo: ,,Hej, dávej pozor!“ zakřičel mravenec. Drak viděl, že je mravenec opuštěn, a tak se ho zeptal: „Nechceš být můj nový kamarád?“ Mravenec odpověděl: „Proč bych měl být tvůj kamarád, když jsi mě málem zašlápl?"

Pouštní muka - Barbora Svobodová (ŽV-K3)

23. května 2018 Barbora Svobodová

„Romane, sleť dolů. Žene se velká bouřka,“ ozval se Jakubův hlas z reproduktoru.
„No určitě. To máš z toho, že se pořád koukáš na ty letecké katastrofy. Pamatuješ na minule?“ nevěřil Jakubovi Roman.
„Pamatuji, ale tohle je něco úplně jiného. Fakt, teď to myslím vážně. Sleť dolů,“ snažil se Jakub přesvědčit Romana.

Živá voda – naděje bílých jelenů - Aneta Kubalová (ŽV-K3)

23. května 2018 Aneta Kubalová

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
Bílý jelen se táhl už několik dní po cestě, kde každý rok chodí nejsilnější samec ze stáda. Tudíž bílý jelen. Jakmile zemře jeden, za pár dní, ne-li v ten den, se narodí další. A to je koloběh.
Vysílený jelen upadl do bezvědomí.
Probudil se na nádherné louce a lehl si na zem. Před ním si hrála jeho mláďata. Spokojeně se na ně díval...

Příběh potoku - Voda živá - Michaela Zábrahová (ŽV-K3)

23. května 2018 Michaela Zábrahová

Byl jednou malý proud potůčku. Pramenil v jeskyni na palouku lesních víl. Na palouku žila víla, která denně chodila k potůčku a sypala do něj kouzelná zrnka pylu, s tím že doufala, že voda oživne i s léčebnými účinky. Žádná víla nevěřila, že voda dokáže oživnout a k tomu ještě s léčebnou mocí, každá víla se jí jen vysmála.

Živá voda - Martin Šrámek (ŽV-K3)

23. května 2018 Martin Šrámek

Dneska si pouvažuji o vodě a problémy s ní a  sepíšu moje myšlenky na papír. Ale tyto témata mě moc nelákají, protože nemám rád pomyšlení na to, že najednou se něco takového muže stát.
Co kdyby nebyla voda? Kdyby nebyla voda na světě, tak my jsme tady nebyli, protože život vznikl ve vodě z mikroskopických částic...

Studánka s živou vodou - Lucie Peterková (ŽV-K3)

23. května 2018 Lucie Peterková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
V jednom velikém zámku obklopeném nádherným parkem žila krásná a hodná princezna se svými rodiči a poddanými. Všichni si žili šťastně a spokojeně, každý vykonával svoji práci v zámecké kuchyni, v zahradě, konírnách, ale o okolí zámku se příliš nestarali. Lesy houstly, všude se objevovaly husté keře, nikdo neudržoval ani lesní pěšinky, ani neošetřoval lesní studánky.

Živá voda - Kateřina Chovancová a Karolína Tvardíková (ŽV-K2)

23. května 2018 Kateřina Chovancová a Karolína Tvardíková

Jednoho dne mladík Fred jako obvykle seděl na gauči ve svém bytě a pozoroval svůj oblíbený pořad v televizi. Najednou ho napadlo, co kdyby odcestoval někam daleko? Přítelkyni nemá, ani děti ne, tak komu by chyběl? Řekl si, že si sbalí všechny věci a až na letišti se rozhodne, kam odletí.

Živá voda - Karolina Vládíková (ŽV-K2)

23. května 2018 Karolina Vládíková

Toto slovní spojení najdete většinou v pohádkách. Určitě víte, že v pohádkách bojuje dobro se zlem, no a s vodou je to stejně, živá voda zastupuje stranu dobra a no a stranu zla neživá voda. No a když už jsme u těch pohádek, tak já vám jednu řeknu.
Žila, byla jednou jedna holčička Zuzka. Zuzka ale není jen tak obyčejná holčička, Zuzka je tajná agentka.

Každá kapka vody je důležitá - Karolína Macalíková (ŽV-K2)

23. května 2018 Karolína Macalíková

V pohádkách živá voda představuje kouzelnou vodu, která oživí mrtvé. Dnes je živá voda každá kapka pitné vody, která je nesmírně nutná pro život na zemi. V Africe to mají jinak, když se můžou napít čisté vody, tak je to pro ně ještě víc než pro nás třeba ten nejlepší, nejdražší mobil. Voda je nesmírně nutná nejen pro lidi, ale také pro zvířata či rostliny.

Živá voda - Amálka Vaňková (ŽV-K2)

23. května 2018 Amálka Vaňková

Vítězná práce - ohodnocena odbornou komisí.
Živá voda je zázrakem celé přírody. Je také domovem podvodního sumce jménem Křidýlko, který zde žije se svou paní štikou. Je to velmi vzácný druh štiky sýrové a jmenuje se Hermelínka. Žijí spolu v malebném jezírku Živá voda. Není to ale ledajaké jezírko. Má totiž kouzelné účinky – dokáže zahojit každou ránu a uzdravit každou nemoc...

Živá voda - Erik Benek (ŽV-K2)

23. května 2018 Erik Benek

Co je to živá voda?
Tu nám dává naše příroda.
Živá voda teče z hor,
proto na ni musíme dávat pozor.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.