Komukoli prospěti můžeš... - Emílie Riedlová (JAK-K1)

9. prosince 2020 Emílie Riedlová

Byla - nebyla jedna země, kterou si ani představit neumíte, jak je veliká. Ani za měsíc ji nepřejdete, ale když pak nasednete do letadla, tak ji přeletíte za pár hodin. Uprostřed té země se nachází město Wuchan. Jednou tu přiletěl zlý čaroděj na kouzelném mraku a seslal kletbu. A povídá: „V roce 2019 sem přijde zlá nemoc.“ A odletěl. Všichni obyvatelé se báli, ale bohužel se kletba naplnila.

Komukoli prospěti můžeš... - Aneta Riedlová (JAK-K1)

9. prosince 2020 Aneta Riedlová

V dnešní době je to hodně těžké. Mamka pracuje na počítači, dohlíží na učení nás tří dětí a vaří. Aby toho neměla moc, tak jí pomáhám. Pomáhám jí hlavně s uklízením domu a vytahováním nádobí z myčky.
Mamka taky ráda pomáhá. Jednou jsme jeli na návštěvu do Ostravy. Jeli jsme autem a mamka uviděla slečnu z Vietnamu, která klečela u stromu s nákupními taškami a brečela.

Komukoli prospěti můžeš... - Anna Moravcová (JAK-K1)

9. prosince 2020 Anna Moravcová

V dnešní době bychom si měli pomáhat. Různým osobám a různými způsoby. Podle mě by mělo platit pořadí  - rodina, přátelé, cizí lidé. Ti, kteří potřebují pomoc nejvíce, třeba starší lidé, potom lidé, kteří žijí sami, také nemocní lidé a ti další.

Radost i pomoc s koledováním - Sofie Vaňková (JAK-K1)

9. prosince 2020 Sofie Vaňková

Jako každý rok, tak i letos v lednu jsme s naší paní učitelko uskutečnily pochod Tří králů. S mými kamarádkami Kájou a Simčou jsme si oblékly bílá ponča a korunky a vyzbrojeny jídlem a teplým čajem jsme vyrazily do ulic Opavy.

Komukoli prospěti můžeš... - Niki Ivancová (JAK-K1)

9. prosince 2020 Niki Ivancová

Až budu velká, chci být zachraňovatelkou zvířátek. Protože je to dobrý čin pro zvířátka. Abych je vysvobozovala z pastí, oken, plotů, stromů a skal. Chtěla bych, aby se jmenovala Za… Ještě nevím. Aby tam bylo 17 pater, aby bylo pokojů 5 v jednom patře. Můj zástupce by byl hodný. Každý den bychom jezdili po celé Opavě.

Jak pomáhám, jak pomáháme... - Natálie Kondrátová (JAK-K1)

9. prosince 2020 Natálie Kondrátová

Jmenuji se Natálie Kondrátová, je mi 9 let a chodím do 4. A na ZŠ Ilji Hurníka. Do školy chodím ráda, mám ve třídě hodně kamarádek a skvělou paní učitelku.
Ráda pomáhám doma mamce a taťkovi a pomáhám druhým. Třeba starší sestře hlídat mého malého synovce a neteř. Nebo se naučím zahrát na housle někomu z rodiny to, co má rád, a zahraju to. Vždy je to velmi potěší.

Pomoc jako záchrana životů - Jonáš Samiec (JAK-K1)

9. prosince 2020 Jonáš Samiec

Byla jedna paní a ta pekla koláč a dělala těsto na linecké. Když chtěla koláč z trouby vytáhnout, vzpomněla si, že jí chybí vajíčka. Vzala si mikinu, bundu a boty a vyrazila… Nechala bohužel otevřenou troubu...

Komukoli prospěti můžeš... - Adéla Onderková (JAK-K2)

9. prosince 2020 Adéla Onderková

Každý může pomáhat. Pomoci můžeme komukoli. Já se snažím pomáhat mamince, ať má méně práce. Umývám nádobí, strouhám brambory a pracuju i na zahradě. To mám moc ráda. Myslím si, že pomáhat je skvělé. Když vidím radost, jakou tím udělám mamince.

Komukoli prospěti můžeš... - Nela Němcová (JAK-K2)

9. prosince 2020 Nela Němcová

Jednou jsem s mou maminkou šla na procházku a potkaly jsme mou pratetu. Ta nám řekla, že jejich kočička bude mít koťata, a že je bude muset utopit. Bez rozmyšlení jsem začala maminku prosit, abychom si je vzali. Ta ale řekla, že neví, a že to musí probrat s tatínkem. Nečekala jsem a hned jsem tetě řekla, že rezervuji dvě koťata, jedno pro mě a druhé pro bratra. Zachráním je!

Komukoli prospěti můžeš... - Šimon Malohlava (JAK-K2)

9. prosince 2020 Šimon Malohlava

Už docela dlouho celý svět trápí koronavirus. Zase, už podruhé v roce 2020, nesmíme chodit do školy, do kina, do restaurace, do některých obchodů. Nesmíme se stýkat, dokonce musela mamka zrušit oslavu mých 10. narozenin, kterou jsme dlouho plánovali...

Komukoli prospěti můžeš... - Jan Hajduk (JAK-K2)

9. prosince 2020 Jan Hajduk

Vyrůstám se svou rodinou v rodinném domě na vesnici. Ještě do nedávna jsme zde žili čtyři generace.  Moje prababička, babička s dědečkem, maminka s tatínkem a já. V naší rodině bylo vždy zvykem si navzájem pomáhat. Úkoly a povinnosti jsme měli rozděleny podle toho, co každý z rodiny dělá rád...

Jak pomáhá můj taťka - Simona Žurková (JAK-K2)

Simona Žurková

Víte, co dělají hasiči? Každý ví, že hasí. Ale umí i něco jiného. Nemusí jenom hasit oheň, ale můžou třeba pomoct kočičce na stromě, jezdit s bagrem a tak dál.
Můj taťka je hasič a někam taky s tím bagrem jezdí. Nevím kam, to mi neřekl...

Komukoli prospěti můžeš... - E. Rozumková (JAK-K2)

Komukoli prospěti můžeš... - E. Rozumková (JAK-K2)
9. prosince 2020 E. Rozumková

Ahoj! Povím Vám pohádku. Bude to o tom, jak si můžeme a měli bychom si navzájem pomáhat.
Kdysi dávno žili dva bratři a jeden se jmenoval Oldřich, druhý Karel. Rozhodli se, že půjdou na výlet. A tak jim maminka přibalila kus chleba a vodu...

Pomoc a radost babičce - Nikola Benová (JAK-K2)

9. prosince 2020 Nikola Benová

Byla jednou jedna holčička Anička, která měla babičku. Babička byla hodná, ale bohužel i hodně stará a už toho moc nezmohla. Nebyla sama, měla svého Maxe. Max byl její pejsek pudl. Měla také sousedky. Byly na tom stejně. Jedna se jmenovala Karla a druhá Maruška. Byly to nejlepší kamarádky od tří let. Takové přátelství byste chtěli i vy, věřte mi.

Vzájemná pomoc - Petr Dudek (JAK-K3)

9. prosince 2020 Petr Dudek

V době korony si my lidi musíme pomáhat. Sice jsme skoro všichni v karanténě, ale někteří riskují své zdraví, například kuchaři se snaží vařit jídlo pro staré lidi a hodně pro nemocnice. Nejvíce svoje zdraví riskují zdravotníci a sestřičky. Každý den musí nosit roušky a různé obleky.

Komukoli prospěti můžeš... - Marie Mikulová (JAK-K3)

9. prosince 2020 Marie Mikulová

Výrok j. A. Komenského: „Komukoli prospěti můžeš, prospívej rád, možno-li celému světu,“ mě přiměl k zamyšlení nad problémy dnešního světa. Vyhledala jsem si různé články a organizace např. Lékaři bez hranic nebo Člověk v tísni. Obě organizace jsou rozšířené různě po světě. Touto úvahou bych chtěla poukázat na to, že je rozumné lidem pomáhat.

Komukoli prospěti můžeš... - Adéla Karásková (JAK-K3)

9. prosince 2020 Adéla Karásková

V dnešní době si lidé hledí sami sebe. Přitom kolem nás je spousta lidí, kterým můžeme pomoci. Nemusí to být velká pomoc. Stačí maličkost, která nás vlastně ani nic nestojí a přitom můžeme udělat velkou věc. A vůbec nezáleží na tom, kolik nám je let.Pár rozhovorů nám ukáže, jak je to vlastně snadné…

Komukoli prospěti můžeš... - Natálie Zavacká (JAK-K3)

9. prosince 2020 Natálie Zavacká

Kdo by si jen při oslavách Nového roku 2020 pomyslel, že srdečné objetí či políbení na tvář bude tabu, a že se „ze dne na den“ změní celé lidství.
Začíná nový den. Vzbudím se, vezmu si aktovku a jedu do školy. Ulice plné lidí, všude auta, tramvaj přecpaná. Den jako každý jiný. Odpoledne, když se vrátím domů, mamka mi dává do ruky ušitou roušku a desinfekci...

Komukoli prospěti můžeš... - Tereza Jancová (JAK-K3)

9. prosince 2020 Tereza Jancová

J.A. Komenského osobně obdivuji, protože označení „učitel národa“ nezíská jen tak někdo. A vlastně díky němu máme dnešní způsob vzdělávání, což je nazváno „škola hrou“. Takže jeho myšlenku, pod kterou si každý představí něco jiného, vlastně splnil. Pomohl dětem prakticky z celého světa ke vzdělání.

Komukoli prospěti můžeš... - Karolína Adamčíková (JAK-K3)

9. prosince 2020 Karolína Adamčíková

Proč jsem se rozhodla do této soutěže zapojit? Popravdě asi proto, že jsem chtěla lidem něco vzkázat. Dvanáctileté děti jako já nemají moc možností, kde říct svůj názor více lidem. Myslím, že toto je dobrá cesta…

Komukoli prospěti můžeš... - Vojtěch Patloka (JAK-K4)

9. prosince 2020 Vojtěch Patloka

Teď, jak je koronavirus, měli by si lidé více pomáhat. Měli by se podporovat zdravotní sestry a doktoři, protože ti v tuhle situaci to mají nejtěžší. Musí mít celý den roušky a starat se o málo nebo občas i o hodně nemocné pacienty a přitom riskují svoje životy a ohrožují svoje přátele, jen aby pomohli pacientům.

Literární soutěž J. A. Komenský

Literární soutěž J. A. Komenský
4. listopadu 2020 Balónek

U příležitosti výročí úmrtí (350 let) jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů, J. A. Komenského, jsme pro vás připravili originální literární soutěž motivovanou jedním z jeho citátů, který je právě v dnešní nelehké době více než aktuální.

Literární soutěž Jsem lidská bytost... - vyhlášení vítězů

Literární soutěž Jsem lidská bytost... - vyhlášení vítězů
9. prosince 2019 Balónek

Vyhlašujeme vítěze naší literární soutěže Jsem lidská bytost, myslím a mám názor. Vzhledem k velkému počtu došlých prací v kategorii K1 (do 9 let), jsme v  této kategorii nakonec vyhlásili 11 vítězů. Všechny vítězné práce naleznete na našich stránkách...

Kým bych chtěla být… - Nela Sučanská (JLB-K4)

9. prosince 2019 Nela Sučanská

Jsem člověk, který dělá spoustu chyb, ale to je zcela normální, protože lidé prostě a jednoduše chyby dělají. Ty jsou však velmi různorodé. Někdo jen něco poplete, jindy je omyl náhodný, avšak bohužel často se stává, že se jedná o špatný úmysl a pak, když si člověk uvědomí, že jeho chování nebylo správné, je velmi složité danou situaci napravit.

Čím, Kým bych chtěla být - Lada Rýdlová (JLB-K4)

9. prosince 2019 Lada Rýdlová

Čím nebo kým bych chtěla být, to je teprve otázka. V minulosti jsem chtěla být jedním člověkem. Teď jsem druhým. Doufám, že teď jsem alespoň z části takovým, jakým jsem chtěla být. A v budoucnu budu třetím.

Až já budu velká, tak… - Monika Šťavová (JLB-K4)

9. prosince 2019 Monika Šťavová

Píše se rok 2019 a jako každý teenager v dnešní době držím mobilní telefon a placem rychle kroutím nad jasně svítícím displejem s reklamami, texty plných prázdných slov a s fotografiemi spolužáků s prázdnými úsměvy na tvářích. Takto každý z nás prokrastinuje okolo tří hodin denně.

Tato prezentace používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.